На Донеччині десятки школярі домашні завдання роблять на вокзалі [репортаж]

  Десятки школярів Волновахи, що на Донеччині, роблять домашнє завдання на вокзалі. Щоби приїхати додому після занять, діти вимушені чекати на електричку понад 5 годин. Незручним графік приміських потягів став після скорочення нерентабельних маршрутів.

  Зі станції Південнодонбаська до Волноваських шкіл їздять понад півсотні учнів. Шлях до знань триває  кілька годин.

  Віолетта Антонова, школярка: "Мы встаем в шесть часов, чтобы успеть на электричку в школу. Приезжаем в школу почти на второй урок. И потом у нас иногда по 4 урока. Мы не знаем, как добираться, мы отпрашиваемся на 11 часов, чтобы не торчать тут больше".

  Приміський потяг - єдине сполучення з райцентром невеличкого населеного пункту - станція  Південнодонбаська. Автотранспортники вже давно відмовилися їздити до станції. Причина - два залізничні переїзди, що не обладнені належним чином. А пішки з Південнодонбаської до Волновахи 18 кілометрів. Найбільше потерпають від такої ситуації школярі. 

  Віра Васьковска, мешканка станції "Південнодонбаська": "Где им делать уроки, где им покушать. Вы сами понимаете, что дети голодные. И тем более, вокзал это зона повышенной опасности".

  Наталія Точоних, мешканка станції "Південнодонбаська": "У нас никакого подъезда нет и детям нечем добираться, да не только детям".

  В управлінні Донецької залізниці заявляють – повернуть денні електрички лише за умови погашення заборгованості за пільговиків. Якщо залізниця не отримає кошти, то з грудня скоротять ще 15 приміських потягів на інших маршрутах.

  Володимир Селіванов, прес-секретар Донецької залізниці: "Донецкая областная администрация компенсировала за 10 месяцев только 27% от начисляемой суммы. Тем более что за 2009 год они нам должны 11 миллионов гривен//Чем быстрее они нам будут компенсировать средства. Тем быстрее мы будем рассматривать вопрос о вводе того или иного маршрута на нашей территории".

  Олександр Аліпов, заступник голови Донецької ОДА: "Сейчас мы готовим обращение в Кабинет Министров о том, чтобы эти 12 миллионов перераспределить с других источников и отдать Донецкой ЖД// И я думаю, никакой отмены маршрутов пригородных не будет".

  Поки вирішується фінансове питання, мешканці  Південнодонбаської вирішили не гаяти чАсу. Зараз люди збирають підписи під зверненням до уряду  та Президента.

  Юлія Божко. Євген Гончаренко,
  Донеччина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Південна Корея скасувала військові навчання
  Наступний матеріал
  США закликає визнати недійсними вибори президента Гаїті
  Теги: