5.ua

На Донеччині батьки протестують проти закриття єдиного у місті будинку творчості [відео]

  Це останній виступ дитячого театрального гуртка цьогоріч. Із січня більшість педагогічного колективу скоротять через проблеми в міському бюджеті.

  Наталія Мережко, викладач: «Нас поставили в известность, что наше учреждение будет сокращаться, хотя сокращением назвать это сложно. На данный момент у нас было 13 педагогических ставок, а сейчас планируют оставить только три. Это фактически закрытие, а не сокращение».

  Антоніна Ковальова, Голова профспілки Родинського міського будинку творчості дітей та юнацтва: «Задолженность по зарплате у нас началась с мая месяца и колеблется у наших сотрудников от 2 до 10 тысяч».

  П’ять років тому у приміщенні будинку творчості обвалилася стеля. Відтоді 11 секцій розкидали по місцевих школах. Усі заняття-безкоштовні. Батьки кажуть, альтернативи цим гурткам у місті немає.

  Мирослава Пшеченко, вихованець: «Я хожу на танцы, на умелые ручки, она называется сувенирная мастерская, хожу на волейбол и пение. Меня огорчило то, что я не буду ходить на танцы. Я не смогу больше найти такой кружок. Потому что тут очень хорошо преподают».

  Ілля Лягуша, вихованець: «Если закроют, то у меня не будет возможности ходить на театральный и танцевальный».

  Алла Бондар, мати: «Некуда идти сейчас абсолютно. Кроме школы мы ничего получается не видим. Больше таких танцевальных кружков мы не видим. Больше таких танцевальных кружков нет здесь».

  Із вимогою залишити гуртки дітям, родинці йдуть до чиновників. Проте мерія, яка займається фінансуванням будинку творчості, не знає, хто ж стоїть за цим рішенням.

  Іван Ткаченко, заступник голови Родинської міської ради: «Насколько мне известно, хотя меня не посвящал никто. Скажу вам, что намечается сокращение».

  Водночас і в управлінні освіти Красноармійська, якому підпорядковується Родинське, кажуть: такого рішення не ухвалювали. Водночас не виключають, що причиною скорочення можуть бути проблеми фінансування в 2014 році.

  Тетяна Оніпко, начальник відділу освіти Красноармійської міської ради: «Вопрос о закрытиии учреждения никогда не ставился, ни на каких уровнях. Во всяком случае, мы не располагаем такими сведениями. По прогнозам бюджет Родинского равно как и бюджет всего государства будет непростым. Это мы понимаем».

  Тож наразі так і невідомо, хто ініціював закриття будинку творчості. Це не перший скандал за участю Родинської міської ради. Цьогоріч - натепер уже колишнього - мера затримали за підозрою в отриманні хабара за передачу в оренду дитсадка, закритого також через неспроможність виплати заробітної плати.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Родинське, Донеччина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  СКУ висловив обурення жорстокою розправою над Чорновол та Пилипцем
  Наступний матеріал
  Закон про амністію учасників Євромайдану набув чинності
  Теги:
  Loading...