На Дніпропетровщині закривають інтернат для дітей-інвалідів [відео]

  Один із інтернатів для дітей-інвалідів та сиріт на Дніпропетровщині планують закрити, а на його місці буде створено звичайний дитячий садочок. Батьки дітей з розумовими і фізичними вадами, а також викладачі закладу - обурєні таким рішенням чиновників. Вони закликають знайти вихід і наполягають на незамінності цього закладу для його вихованців.

  Ірина Сідаш прийшла навідати сина - дев`ятикласника Ярослава. Жінка каже, навчатися у звичайній школі хлопцю важко. А тут для таких як Ярослав працює спеціальна програма. Хлопець із задоволенням відвідує уроки, займається спортом та має чимало друзів.

  Таких, як Ярослав тут 155, з усієї області. Значна частина - сироти. Школа-інтернат розташована у рекреаційній зоні, в колишньому графському маєтку.  Інфраструктура закладу спрямована на реабілітацію  дітей-інвалідів з вадами розвитку. 

  На сесії облради депутати вирішили віддати інтернат з обласного у районне підпорядкування. Директор  школи каже - це призведе до закриття закладу. Адже його утримання обходиться майже у шість мільйонів гривень на рік. Таких грошей у бюджеті району немає.

  Влада вважає - замість інтернату треба зробити в Котовці ще один дитячий садок. Адже сиріт щороку стає дедалі менше. Відтак і інтернат незабаром стане непотрібним.

  Якщо заклад закриють - без роботи опиняться 80  людей. У більшості викладачів по дві вищі освіти - педагога та реабілітолога. Батьки ж дітей-інвалідів запевняють - ящо влада не передумає - пІдуть під стіни Верховної Ради голодувати.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Різдвяну ялинку для Папи Римського відправили із Закарпаття до Ватикану
  Наступний матеріал
  У Житомирі багатодітна родина роками тулиться в гуртожитку
  Теги: