5.ua

На Чернігівщині відбулися змагання танкістів [відео]

  Ксенія Дворнікова, «5 канал»: «Професійне свято у них на робочому місці - у танку. З нагоди дня танкіста кращі українські вояки з’їхалися на Чернігівщину щоби з’ясувати - хто з них швидший та влучніший. І все це на бойовому танку Т-64 б».

  Розсікали танки тридцятирічної давнини - які досі стоять на озброєнні української армії  - полігоном кілька годин. Витиснути на такій дорозі можна до 40 кілометрів за годину. Цілити у мішені екіпажі мають з відстані у майже 2 кілометри. Головне завдання цього конкурсу - вразити три мішені за мінімальний час.

  Василь Бондарчук, суддя конкурсу: «На сьогоднішній день це змагання, на завтрашній день це будуть навчання. Дай Бог, щоб на цьому так і закінчилося. Але усі ці номінації їх перевіряють фізичні, теоретичні, вогневі, тактичні, навики механіка-водія».

  Саме механікам напередодні довелося чимало попрацювати над танками. Військові розповідають, якими б влучними та прудкими не були солдати, та з несправним танком - конкурсу не виграти.

  Учасник змагань: «Приходилось целый день чинить потому что не заводилось. Не хотело работать. Пришлось потрудится, не только экипажу, а в основному всем, всему взводу потому что все настроены на то что бы победить».

  Механіки-водії - можуть зекономити чимало часу і в бою. Адже проїхати треба швидко, і снаряди вагою майже у 30 кіло кожен - підготувати оперативно.

  Ігор Раташнюк, механік-водій танка: «Практика є подавання снарядів. Уже привичка, уже і не важкі ніби, можна бігати з ними».

  По практику, спілкування та адреналін - приїхали на змагання понад 70 контрактників з різних куточків країни. Тут як ніде, впевнені вояки, можна підвищити свій професійний рівень.

  Учасник змагань: «Переваги це перш за все досвід, багато досвіду отримуєш. управління зводом, наприклад, управління танком».

  Учасникам змагань є за що повоювати. Привозний фонд - 100 тисяч гривень розділять між трьома кращими командами. Змагання триватимуть до п'ятниці.

   Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, «5 канал».


  Попередній матеріал
  Скандал у бельгійській королівській родині
  Наступний матеріал
  Колесніченко: Кармазін хоче позбавити мандатів 6-х депутатів