На Черкащині відкрили пам`ятник антибільшовицьким повстанцям

  В селі Легедзине на Черкащині відкрили пам`ятний знак антибільшовицьким повстанцям. 90 років тому тамтешні селяни вилами та боронами зупинили озброєну кінноту на чолі з Григорієм Котовським.

  Микола Фокович про повстання знає про події 90-тирічної давнини не з книжок. Його дядько був серед тих, хто боронив село від нападників. 

  Микола Гончарук: "А мій дядько, як сховався в яму, сидів, це діло вже п`ятниця, а у неділю свадьба. Але прийшла вже й субота, і неділя, й понеділок, а нема цего вже Калиника, то вже ж весілля має бути, вже ж і весілля нема. Добилися до тюрми, туди - питають, шо нам треба там такого. "Його вже нема, розстріляли".

  Ось такими боронами в кілька рядів легедзинці перетнули шлях червоній армії. До них приєдналлися  і мешканці ближніх сіл. Близько трьох сотень підпільників протистояли кінноті Григорія Котовського. Та не змогли. 

  Владислав Чебанюк, директор державного історико-культ центру "Трипільська культура": "Десяти активістам спалили хати, помістя їхні, сто заручників було взято до школи, їх мали розстрілювати. Грабунки по селі тут все підчищалося підчисту. Ловилися люди, якщо вони були мокрі, спотівші, вони відаводилися за метрів двісті і тут страчувалися".

  Автори монумента кажуть - в камінь вклали душу. І назвали його древом життя. Чотири рушники - чотири сторони світу - чотири доби української історії.

  Скульптор: "З одної сторони трипільська доба, потім княжа доба, період Київської Русі,  потім козацька доба і 20 століття. А зверху знак вічного руху".

  На пам`ятник збирали усім селом. Обійшовся він у близько 40 тисяч  гривень. Тепер знак пошани до бійців антибільшовицького повстання красуватметься на центральній вулиці Легедзиного - вулиці Леніна.

  Інна Неродик, Олена Сорокіна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Франції прогнозують вимушене зростання курсу євро - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Масове самогубство чорних дельфінів на узбережжі Ірландії
  Теги: