меморіал жертвам політичних репресій 5 канал

На будівлі СБУ відкрили меморіал жертвам політичних репресій

Її встановили як нагадування про жахливі сторінки вітчизняної історії та у пам'ять про тих, хто став жертвою режиму

На будівлі Служби безпеки України у понеділок, 26 вересня, відкрили меморіальну дошку жертвам політичних репресій. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, її розташували на колишньому в'їзді-виїзді до внутрішньої тюрми центрального апарату НКВС УРСР. Саме через ці двері, кажуть в СБУ, протягом 30-50 років минулого століття потрапляли ті, хто становив загрозу для тоталітарної влади. Чимало з-за цих воріт уже не поверталися. 

За задумом ініціаторів, меморіальна дошка має стати пам'яттю про всіх тих, хто втратив життя через політичні переслідування.

"У цьому комплексі споруд пройшло дуже багато людей, які були в різні часи ворогами для того, хто був господарем у цій споруді. Дуже важливо, щоб ми ніколи не забували про це. Дуже важливо, щоб вона завжди була нагадуванням для всіх тих, хто приходив сюди (до СБУ)", - заявив голова СБУ Василь Грицак.

"Політв'язні колись жартували, що будинок біля якого ми стоїмо, найвищий у Києві і, можливо, в Україні, бо з цього будинку видно Калиму. Насправді, більшість з них не поверталися, виходячи з цього будинку на волю, їх чекали десятки років таборів, декого чекала смертна кара. І дуже важливо, що зараз, на 25-у році незалежності, ми починаємо вже відкривати цю жахливу історію", - зауважив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

Попередній матеріал
Українські підприємці розробляють для ДПСУ інноваційний тримаран та безпілотний катер "Тінь"
Наступний матеріал
В 2016 році поліція отримала близько 10 тис. заяв про кіберзлочини

У Росії погруддя Сталіна встановили неподалік майбутнього монумента жертвам політрепресій

У Львові вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Жертв політичних репресій вшанували у Дніпропетровську

В Росії відбувся мітинг пам'яті жертв сталінських репресій