На 5 роковини смерті Слави Стецько, у Києві з`явилася алея Слави Героям

  У середу минуло 5 років, як з життя пішла Слава Стецько - одна із тих, кого називають "борцями за волю України". Видатна ОУНівка, лідер Конгресу українських націоналістів і депутат Верховної Ради - навіть повний прелік її посад не відображає її внесок в розбудову української незалежності.
  Кожен, хто сьогодні прийшов вшанувати пам`ять Ярослави Стецько, долучився до посадки дуба на її честь. Це дерево є першим у алеї Слави Героям. Невдовзі ця алея поповниться новими саджанцями у пам`ять про борців за українську незалежність.

  Закладали алею скромно - зібралися зо два десятки побратимів Слави Стецько з Конгресу українських націоналістів. Дуба вирішили висадити поблизу греко-католицької церкви на Аскольдовій могилі, прихожанкою якої була Слава.   

  Ієрей Ігор, настоятель церкви на Аскольдовій могилі: "Ну, дуб - це дерево, дерево жизні, волі, твердості ,сили духу, всі знають про це на Україні, тому дуб символізує такі риси, які мала Ярослава Стецько".

  Після висадки дуба - панахида на Байковому цвинтарі. Червно-чорні націоналістичні та жовто-блакитні державні прапори над хрестом. Спогади про мудру, енергійну та сильну жінку. Шкодування, що у сучасній політиці таких бракує.

  Володимир Борійчук, заступник голови Конгресу українських націоналістів: "Серед наших політиків не вистачає патріотів, патріотів з таким духом, силою волі, відданістю українській справі, що було закладено, генетично закладено в Ярославі Стецько".

  Ярослава Стецько була першою і залишається єдиною жінкою, яка двічі поспіль відкривала засідання Верховної Ради як найстаріший депутат. ЇЇ політична кар`єра розпочалася задовго до депутатства. Разом зі Степаном Бандерою вона  працювала в Організації українських націоналістів. А у 41-му Ярославі Стецько навіть випало проголошувати незалежність України.

  У 43-му Ярослава Стецько була ув`язнена німцями, після звільнення - майже півстоліття прожила у вимушеній еміграції в Мюнхені. Володіючи вісьмома мовами, вона відвідувала різні держави та розповідала світові про Україну. Після проголошення незалежності - нелегально приїхала в Україну. І залишилася.  Незабаром очолила Конгрес Українських націоналістів та на 77-му році життя пішла до Верховної Ради.

  Свої останні 8 років Ярослава Стецько прожила у квартирі - на Лисенка, 4. Вона спала на цьому ліжку, її речі досі недоторканно лежать у цій шафі. Через політичну активність у пані Слави лишалося мало часу на родину, але у цих стінах її пам`ятають передусім лагідною.

  У цій квартирі живе племінниця Слави Стецько Леся з родиною. Власних дітей Слава не мала, хоча малюків дуже любила. Тож Леся замінила їй рідну дочку. Вона одна із небагатьох, хто, дивлячись на фотографії пані Слави, бачить у ній не лише політика, а й жінку, таку, якою вона була.

  Для Лесі бути племінницею подружжя Стецьків стало майже професією: вона  укладає книжки про видатних родичів, проведить конкурси на наукові дослідження їх діяльності та мріє відкрити музей видатної пари. Утім, поки в Україні немає жодного пам`ятника на честь Ярослави Стецько.

  Анастасія Хонякіна, Артем Михайлов, 5 канал
  Попередній матеріал
  Невідому київську хмару вивчає МНС
  Наступний матеріал
  Фінал секс-скандалу в США: губернатор подав у відставку
  Теги:
  Loading...