мзс україна
5.ua

МЗС України просить Туреччину посилити охорону місць відпочинку туристів

  У разі виникнення нагальної необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, рекомендуємо максимально обмежити перебування в публічних місцях

  Посольство України звернулося до МЗС Туреччини та інших турецьких компетентних органів з проханням посилити охорону місць організованого відпочинку українських туристів. Про це йдеться у повідомленні Департамента консульської служби МЗС України за підсумками наради щодо безпеки та захисту прав громадян України у Туреччині за участі представників Мінінфраструктури, ДСНС, Державіаслужби, силових відомств.

  "Учасники наради висловились про необхідність рекомендувати громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до міст Анкара та Стамбул до остаточної стабілізації ситуації в Туреччині. Тим українцям, які перебувають в цій країні, виявляти підвищену обережність та не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які перебувають під охороною", - йдеться у повідомленні.

  "У разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію", - повідомили у МЗС.

  Громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу, документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

  "У разі виникнення нагальної необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, рекомендуємо максимально обмежити перебування в публічних місцях, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, врахувати рекомендації правоохоронних органів щодо безпеки пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю, або представників туроператора, своїх рідних", - додали у відомстві.

  У випадках надзвичайних ситуацій просимо негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці (телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua), Генеральним консульством у Стамбулі (телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua), або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

  Нагадаємо, за останніми даними, у результаті заколоту 161 особа загинула, ще 1440 осіб отримали поранення. Нагадаємо, збройний заколот почався в Туреччині ввечері 15 липня. У країні запровадили військовий стан і комендантську годину. 

  Попередній матеріал
  В Туреччині командири запевняли солдат, що ті беруть участі в навчаннях – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Головний опонент і критик Ердогана прокоментував події в Туреччині

  В Туреччині командири запевняли солдат, що ті беруть участі в навчаннях – ЗМІ

  Греція заявила про арешт військових, які втекли з Туреччини на вертольоті

  Луценко представив нового прокурора Івано-Франківщини

  Терорист, який влаштував теракт у Ніцці, страждав на психічні розлади