5.ua

МЗС України пояснило Росії, як легалізувати путінський "гуманітарний конвой"

  Представники України і Росії досягнули низки технічних домовленостей для того, щоб повернути вантаж гуманітарної допомоги для Донбасу з Росії у правове поле.

  Про це повідомляє прес-служба МЗС.

  "У зв’язку із прагненнями Росії направити в Україну гуманітарну допомогу, до відома РФ було доведено позицію України щодо передбачених українським законодавством та міжнародним правом відповідних модальностей", - сказано в заяві.

  "З метою уникнення провокацій було досягнуто низку технічних домовленостей, які дозволяють поставити дії російської сторони в рамки, визначені та контрольовані Україною і міжнародними інституціями, зокрема Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) та ОБСЄ", - сказано в повідомленні.

  "Зокрема, прикордонний та митний контроль, а також належне оформлення гуманітарної допомоги відповідно до законодавства України, здійснюватимуть уповноважені органи України за сприяння та моніторингу МКЧХ та ОБСЄ", - додали в МЗС .

  "Було досягнуто розуміння, що усі гуманітарні вантажі, включно з російською гуманітарною допомогою, доставлятимуться до місць призначення, що знаходяться під оперативним контролем терористів, виключно МКЧХ. Комітет забезпечуватиме також усі логістичні аспекти, пов’язані зі зберіганням та розподілом допомоги", - додали в МЗС.

  В Україні виходять з того, що ключову роль в узгодженні безпекових аспектів, а також конкретних маршрутів проходження вантажів з гуманітарною допомогою територією, що контролюється незаконними збройними формуваннями, включно з тією, яка буде забезпечена Урядом України, відіграватиме Тристороння контактна група.

  "Російська Федерація несе усю відповідальність за те, щоб терористи, які мають оперативний контроль за ситуацією у певних районах Луганської області, не чинили будь-яких провокацій проти ініційованої Президентом України Міжнародної місії гуманітарної допомоги для потреб цивільного населення Луганщини, а також проти персоналу МКЧХ під час виконання їхньої місії", - наголосили в МЗС.
  Попередній матеріал
  МЗС: відповідальність за гуманітарний вантаж - на РФ і російських терористах
  Наступний матеріал
  Українські спортсмени вийшли до фіналу чемпіонату Європи з легкої атлетики
  Теги:
  Loading...