Фото kievukraine.info

МЗС: Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року

  Україна може завершити виконання Плану дій з лібералізації візового режиму з Євросоюзом до кінця 2014 року.


  Як повідомив заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров, щоб перейти до імплементаційної фази Плану дій, потрібно ухвалити у другому читанні чотири законопроекти.

  "Україна зробила великий прогрес (з початку цього року), але на жаль, ми поки що не вийшли на другу стадію. Декілька документів мають бути ухвалені у цілому. Вже у травні ми зможемо перейти на другу фазу – на імплементацію. Чи можемо ми завершити імплементаційну фазу до кінця року? Зможемо навіть швидше, якщо буде для цього бажання", – наголосив Олефіров, передає "Радіо Україна".

  За словами заступника міністра, виходячи з досвіду Балканських країн і Молдови, друга фаза буде простішою, оскільки залежатиме від однієї гілки влади – виконавчої.

  Нагадаємо, сьогодні набула чинності відміна віз до ЄС для громадян Молдови. Відтепер громадяни молдови вільно подорожуватимуть до 26 країн-членів Європейського союзу (за винятком Великобританії та Ірландії, які не входять до Шенгенської зони), а також до чотирьох країн, які не є членами ЄС: Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейну.
  Попередній матеріал
  На засіданні РНБО України ухвалено рішення про референдум в Україні
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську біля ОДА з’явилася стела Небесної Сотні