Митрополит УПЦ КП Антоній (Паканич) Центр інформації УПЦ

Митрополит УПЦ Антоній розповів про традиції Покрова і привітав українських воїні

Керуючий справами церкви наголосив, що свято Покрова для українців має особливе історичне значення

Сьогодні, 14 жовтня, у день свята Покрова Пресвятої Богородиці та день захисника України, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) розповів, що молитва до Богородиці у день Покрова дасть той захист, який необхідний кожній людині, передає УНІАН, посилаючись на Центр інформації УПЦ.

Нагадуючи історію свята, владика Антоній зазначив, що у день Покрова захисники Батьківщини мають направити свої думки до Заступниці усього світу.

"У кожного воїна є рідна земна мати, якій він телефонує. Але, можливо, "телефонний дзвіночок" до Божої Матері кожен солдат може зробити зі свого окопу. Якщо сердечно направити свої думки до Богородиці, Вона обов’язково почує і дасть ту силу, яка необхідна кожному. На війні, коли людина тримає у руках зброю і від неї залежить життя інших – дуже важко. Якщо кожен із нас буде молитися і просити допомоги Божої, Господь дасть умиротворення. Адже війна закінчиться, і кожен воїн має повернутися людиною, яка зможе в майбутньому присвятити своє життя мирному суспільству. Бажаю, щоб воїни, мирне населення і всі ті, хто страждає від цих подій, відчули Покров Божої Матері", – зазначив Антоній.

Керуючий справами УПЦ розповів, що свято Покрова прийшло до нас після Хрещення Київської Русі.

Він розповів: "Історія свята починається в 910 році. Коли імператором був Лев Мудрий, а патріархом Макарій, Візантія вела війну з сарацинами. Ситуація була складна, усі чекали поразки і народ особливо молився, щоб Господь помилував Константинополь і Візантійську імперію. Була неділя, всенощне бдіння, всі молились, і Андрій Христа ради юродивий, та його учень Єпіфаній побачили Божу Матір у сіянні, а з Нею - Іоанна Хрестителя та Іоанна Богослова. Богородиця підійшла до вівтаря і стала молити Свого Сина, щоб Він змилостивився і не допустив поразки Константинополя. Богородиця зняла з Себе головний Покров, який тоді називався омофор, і ним покрила православних людей. З цього моменту всі зрозуміли, що поразки не буде. І дійсно, сарацини відійшли від міста".

Владика наголосив, що свято Покрова для жителів України має особливе історичне значення.

"Покров Божої Матері – головне свято запорізьких козаків. Головна церква Січі була присвячена саме Покрову Богородиці. Перед походами запорізькі козаки звершували Божественну літургію і молили про допомогу Діву Марію. Один із святих отців сказав, що людина стає християнином тільки тоді, коли починає зі сльозами молитися Божій Матері. Коли відчуваєте, що у житті немає іншої допомоги, а серце болить за ближнього, за суспільство, треба звертатись за допомогою до Божої Матері. Я бажаю, щоб кожен із нас відчував любов Божої Матері і Її захист, адже незважаючи на всі складності життя, в нас є до кого звернутися. Божа Матір є Матір’ю кожного з нас і всього людства", – передає інформагентство слова священнослужителя.

Крім того, Антоній розповів про те, яким саме чином, традиційно, православні християни відзначають свято Покрова Божої Матері.

"Цей день має бути присвячений добрим справам і своєму духовному вдосконаленню. Кожен святковий день починається з літургії. Якщо є можливість, то обов’язково сповідатись, причаститись, а другу половину дня присвятити добрим справам. Бог відкривається людині через людину. Нехай у цей день кожен з нас зробить якусь добру справу, яка йому до снаги. Іноді нам здається, що у нас немає можливості зробити щось добре, та велике. Зробіть маленьку справу: відвідайте тих людей, яких давно не бачили, та які потребують вашого захисту; зробіть дзвінок своїй матері", – підсумував митрополит.

Нагадаємо, Україна сьогодні, 14 жовтня, відзначає День захисника та Покрову.

Попередній матеріал
У Миколаєві створили "живу" алею пам'яті на честь загиблих бійців АТО
Наступний матеріал
У Житомирі продемонстрували військову техніку та перший український броньовик "Отаман"

Україна відзначає День захисника та Покрову

"Тепла Покрова для захисника": У Києві волонтери організували благодійну акцію

Мужність та героїзм: Сьогодні відзначають День захисника України

Донецькі прикордонники передали зворушливе вітання з Днем захисника