Можливі зловживання із рейтингами телеканалів обіцяють перевірити [відео]

  Компанія GFK хоче перевірити якість вимірювання телеаудиторії в Україні. Для цього обіцяють запросити міжнародних експертів. Це - реакція на закиди у маніпуляціях телевізійними рейтингами. Заяву про фальсифікації зробив директор телеканалу "RU Music" Рудольф Кірнос. За його даними, зловмисники отримали таємну інформацію про учасників вимірювання аудиторії, і за грошову винагороду змушувала цих їх дивитися або не дивитися відповідні телеканали.

  Телеканал "RU Music" стурбований.

  Рудольф Кірнос, директор телеканалу "RU Music": "У нас в прошлом году очень резко начал падать рейтинг".

  Вирішили з`ясувати, що до чого, бо рейтинг для каналу - це кількість грошей, отриманих за рекламу. Рудольф Кірнос запевняє - поміж людей, за допомогою яких вимірюють телерейтинги, процвітає корупція. Телеканал з`ясував - у Києві підкуповують домогосподарства, на основі яких вимірюють аудиторію телеканалів. Людям чітко вказують, які канали дивитися, а які взагалі не вмикати. Доказ - ось така інструкція.

  Рудольф Кірнос, директор телеканалу "RU Music": "Телеканалы из группы "не смотреть". Вот написано, "не смотреть". В том числе и 5 канал совершенно незаслуженно лишился денег, которые он честно заработал".

  А хтось гроші навпаки, отримав, клацнувши на потрібну кнопку на пульті. За інформацією Кірноса - люди за накрутку рейтингів отримували до 10 тисяч гривень на місяць. А ще розслідування каналу підтвердило, що до маніпуляцій причетні два працівники компанії GFK, яка і виміріює телевізійні рейтинги.

  Рудольф Кірнос, директор телеканалу "RU Music": "Причём, достаточно высокопоставленные. Их позиция - виноваты все, кроме нас. Виноваты кабельные операторы, виноваты люди, сами панельщики".

  Та звідки, наприклад, кабельники мають базу даних домогосподарств - невідомо, адже вона суворо засекречена. Прокоментувати закиди в свій бік на камеру у компанії GFK не схотіли. Надали лише письмову відповідь. У ній пообіцяли - перевірять, що сталося.

  "GFK інціює позаплановий зовнішній аудит вимірювання ТВ аудиторії... і прийняла рішення запросити досвідчених міжнародних експертів для перевірки якості системи вимірювання в Україні".

  Так само заходився перевіряти інформацію також Індустріальний телевізійний комітет - саме на замовлення цієї структури вимірюються телевізійні рейтинги. Результатів поки що немає.

  Катерина Котенко, виконавчий директор асоціації "Індустріальний телевізійний комітет": "Теоретично - люди опускаються під воду на 30 метрів і літають в космос. Тобто, теоретично все може бути. Але теорія відрізняється від практики. Мають бути наведені факти".

  Перевіряє наведені Рудольфом Кірносом факти і столична міліція. Усі матеріали незалежного розслідування павоохоронцям передали наприкінці травня. Нині тривають дослідчі дії.

  Анна Мірошниченко, Ігор Коваленко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Борисполі затриали виліт 2-х літаків до Варшави
  Наступний матеріал
  Перший матч Євро-2012. Польща-Греція - 1:1
  Теги: