Моряки, яких судновласник покинув у Конго, повернулися в Україну

  Літак з українськими моряками, які 8 місяців перебували у Конго, прибув до Миколаєва. Судовласник-іноземець залишив їх на поламаному судні без грошей та продуктів. Шість з 12 моряків судна "Ріоні", які повернулися до України,- вже з родичами. Ще п`ятеро залишилися на судні чекати зароблених грошей. 31-річний матрос Павло Лисенко місяць тому помер у Конго від малярії. Моряків найняли для перевезення вантажу в Анголу. Утім, судно постійно ломалося і майже в кожному порту зупинялося для ремонту, а прохання членів екіпажу повернути витрати на ремонт судновласник ігнорував.

  8 тисяч кілометрів літаком подолав Олександр Григорянц, щоби відсвяткувати свій 53-ій день народження на Батьківщині. Старший механік судна "Ріоні" і не сподівався на такий подарунок. Упродовж останніх восьми місяців він з командою провів на зламаному судні у Конго. Без документів, грошей та майже без харчів й питної води.

  Під час подорожі Олескандр схуднув на 20 кілограмів. Моряк каже: якби не лікарня, схуднув би більше. До медзакладу його поклали при перших ознаках малярії. Ця ж недуга стала фатальною для 31-річного матроса Павла Лисенка. Він помер у Конго понад місяць тому. Зараз мати загиблого хлопця домагається дозволу на перевезення його тіла в Україну. Ще п`ятеро моряків залишися на судні, сподіваючись отримати зароблене. Ті ж, хто повернулися, радіють, що залишилися живими.

  Костянтин Ржепішевський, представник МЗС України в Одесі: "Ми повинні тут бути вдячними - мені родичі сказали, міністру закордонних справ особисто. Петро Олексійович Порошенко, який цілодобово працював над тим, щоб ми змогли по-перше, організувати літак, який працював на організацію ООН, по-друге, щоб знайти моряків, по-третє, щоб їх спокійно доставити на батьківщину".

  Судовласник Георгій Мебошвілі для моряків недосяжний. А керченський агент роботодавця Павло Приходько, який обіцяв морякам великі гонорари, зараз перебуває під прицілом еміграційної служби Конго. 

  Оксана Сегень, Ігор Сергієв, Миколаїв, 5 канал

  Попередній матеріал
  5 місце посіла Україна на Дитячому Євробаченні-2009
  Наступний матеріал
  Помер радянський космонавт Константин Феоктістов
  Теги: