Монумент Незалежності на Майдані може будь-якої миті впасти

  Символ укранської незалежності - Монумент з дівчиною Україною на Майдані - може будь-якої миті впасти. Причина - всередині пам`ятки. Ще від зими там накопичилися багато вологи, яка і почала руйнувати залізну конструкцію.

  Ганна Рибалка, 5 канал: "Кияни ще не забули, як у лютому з цього пам`ятника впали Щек та Хорив. Тоді цю руйнацію столична влада списала на морозну зиму. Мовляв, мідні брати постраждали через корозію. І от через півроку - дежавю. На головному майдані країни може завалитися Монумент Незалежності. Через ту ж таки корозію".

  Першим висловив занепокоєння голова культурної комісії в Київраді Олександр Бригинець. За його словами - непорушна ззовні берегиня незалежності всередині давно поіржавіла.

  Сама колона і фігура на ній у безпеці, запевняє начальник управління охорони пам`яток Руслан Кухаренко. Корозія - тобто руйнування залізних конструкцій - розпочалася в нижній частині пам`ятки, у колонаді. Щоби вода всередині не затримувалася, монумент Незалежності треба обладнати електричним обігрівом. На запитання, чому цього не зробили ще при встановленні фігури -  чиновник відповідає.

  Там, де зараз пустка, мали стояти кам`яні статуї українських гетьманів і князів. Якщо б у 98-му авторам пам`ятки дозволили втілити в життя перший варіант проекту, Монумент Незалежності мав би інакший вигляд, - переконує один із розробників пам`ятника Анатолій Кущ.

  Фігуру жінки-України вилили в рекордні терміни - 2 місяці. Але недбальство архітекторів пан Анатолій категорично відкидає.

  Тиранічним символом - колоною, що забита в центр площі, вже встиг охрестити монумент новоспечений головний архітектор столиці Сергій Целовальник. Йому не подобається, як змінився Майдан після реконструкції у 2001-му. Тому цілком можливо, що кам`яну фігуру з головної площі країни узагалі приберуть.

  Ганна Рибалка, Олександр Котельніков, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Генсек УЄФА прибув до України
  Наступний матеріал
  У Харкові створили танк, здатний гасити пожежі на військових складах
  Теги: