МОН започатковує проект вільного доступу до електронних версій шкільних підручників

  Міністр освіти і науки Сергій Квіт наголосив на важливості вільного доступу учнів та їх батьків до електронних версій підручників на офіційному сайті МОН. Про це відомстві повідомили 23 жовтня.

   

  Як стало відомо, під час зустрічі з експертами цієї сфери дільяності Сергій Квіт зазначив, що коли за тих, чи інших обставин діти не мають підручників, Міністерство за добровільною згодою видавництв, які виконують державне замовлення, буде створювати єдину платформу електронних версій підручників та надати учням можливість скористатися ними.

  "Держава протягом років вкладала кошти в підручники. Зараз є нагальна потреба надання вільного доступу до електронних версій цих підручників", - підкреслив Сергій Квіт.

  Міністр також зазначив, що сьогодні з огляду на фінансовий стан видавничої справи, цей проект не має на меті заважати видавництвам продавати книжки та іншим чином вручатися в ринок, а навпаки надасть можливість у майбутньому розвивати електронну книжку та сприятиме просуванню видавничих компаній. Тому, за словами Міністра, при створенні електронного репозитарію мають бути враховані можливості та інтереси всіх сторін, зокрема, видавництв, авторів, учнів і батьків.

  У свою чергу, представники видавництв порушили питання авторських прав на використання електронних версій підручників та варіанти форматів їх розміщення на сайті. На думку експертів, підручники можуть бути розміщені на одній платформі в PDF форматі, з можливістю веб-доступу в html-форматі та як альтернативний додаток на комп’ютері учня. Учасники зустрічі погодилися з тим, що доступ до підручників має бути простим та зручним у користуванні.

  Нагадаємо, що на сайті МОН вже розміщено посилання на електронний репозитарій підручників, розроблений Центром освітніх комунікацій. На даний момент, в онлайн-доступі розміщені далеко не всі електронні версії підручників. На репозитарії вже завантажено підручники для 1, 2, 3, 4 і 6 класів. Заплановано, що саме цей портал буде платформою для проведення конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів. Та, на думку користувачів, досить часто виникають проблеми з завантаженням текстів підручників та складністю реєстрації на порталі. Завдяки зусиллям учасників зустрічі електронний депозитарій підручників удосконалюватиметься, а українські школярі отримають зручний доступ до електронних версій підручників.

  Попередній матеріал
  КНДР забороняє в‘їзд до країни іноземців через загрозу Еболи
  Наступний матеріал
  Європарламент затвердив подовження торгівельних пільг для України