кримські татари 5.ua

Молитви та квіти: кримські татари вшанували пам'ять льотчика-винищувача, що здійснив понад 600 польотів

У народі національного героя нарекли "королем тарану": він збив більше 30 літаків

У Києві кримські татари вшанували пам'ять свого національного героя-льотчика-винищувача Амета-Хана Султана квітами та молитвами. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, у часи Другої світової війни він успішно провів понад 600 бойових вильотів, особисто збив більше 30 літаків противника, і близько 20 – у групових боях.

За ці заслуги льотчику-асу двічі присвоювали звання Героя Радянського Союзу, а в народі нарекли "королем тарану". Попри переможний послужний список Амет-Хана Султана, уникнути примусової депортації із Криму до Узбекистану в 1944-му його родині вдалося лише завдяки заступництву військового командування.

Кримські татари вважають його своїм героєм ще й тому, що він завжди наголошував на своїй національності та постійно звертався до вищого керівництва СРСР з проханнями дозволити землякам повернутись на Батьківщину. Три роки тому про Амет-Хана Султана зняли повнометражний фільм "Хайтарма".

"Втратили 46% населення до 1945 року за рахунок злочинної депортації. Вони загинули у дорозі та у місцях вигнання. Такий страшний злочин було скоєно щодо народу, герой якого прославив свій народ на увесь світ", – сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв.

А от режисер фільму "Хайтарма" Ахтем Сеїтаблаєв додає: "У всіх листах, які були подані від імені активістів національного руху по поверненню до своєї історичної батьківщини в Крим, у всіх цих листах, поданих до Верховної Ради, до ЦК Компартії Радянського Союзу, підпис Амет-Хана Султана стояв першим".

Дивіться також: Форум Вільної Росії у Вільнюсі підтримав кримських татар та українських політв'язнів

Попередній матеріал
"Перформанс бойовиків": військові розповіли, як найманці розвідують позиції у "сірій зоні"
Наступний матеріал
"Віддайте це вашим робітникам": Порошенко закликав підвищити українцям зарплати на 20-30%

Форум Вільної Росії у Вільнюсі підтримав кримських татар та українських політв'язнів

Окупанти влаштували нові репресії у Криму: спецслужби РФ затримали п'ятьох кримських татар

Член Меджлісу розповіла, як і ким приймаються рішення у кримськотатарському парламенті

В окупованому Криму відбуваються нові обшуки у кримських татар