Молочарам луганщини заборгували за надану сировину (репортаж)

  Два місяці живуть без грошей селяни на Луганщині. Молокозаводи відмовляються розплачуватися за прийняте в них молоко - у результаті в середньому "молочний" борг перед кожним господарством становить півтори тисячі гривень. Підприємці кивають на кризу, мовляв, і самі зараз працюють на збиток. Селяни тим часом позбуваються зайвого поголів`я, яке вирощували останні 7 років.

  Справно даючи 5 літрів щодня, корова Аліса давно не заробляє й копійчини: ані господарці, ані собі. Машини від заводів регулярно збирають молоко по селах, проте гроші за нього на Луганщині не платять. Тож рябу красуню утримувати - зайвий клопіт. 

  Зараз селяни обирають - скорочувати поголів`я, чи виливати молоко. Тому що віддавати його задарма люди вже не хочуть.

  Заводи намагаються врятуватися від повного зупинення, розділивши за рахунок селян свої збитки - пояснюють ситуацію підприємці. Відтоді як почалась криза, склади завалені сухим молоком. Попит і ціна впали вдвічі. Тож для селян у молокопереробників зараз немає грошей .

  Якщо молокопереробники наразі не бачать виходу і готові зупинитися, то селяни почали діяти. Все більше людей не хочуть мати зайвих збитків: у селі Євсуг поголів`я скорочується. А от щоби його поновити,  знадобиться кілька років.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.48Мб)

  Попередній матеріал
  Ватикану - 80
  Наступний матеріал
  В рамках боротьби з корупцією заарештовані урядовці Сербії
  Теги:
  Loading...