Міжнародний День сліпих (РЕПОРТАЖ)

  Міжнародний День сліпих, або День білої тростини - відзначають у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість незрячих невпинно зростає. Щороку зір втрачають близько мільйона людей. Серйозна проблема, з якою стикаються слабозорі, - пошук роботи.
  Сьогодні в Анни - третій робочий день. Дівчина опановує нове приміщення, знайомиться зі співробітниками. Не обійшлося без проблем. Особливо, з робочим місцем. Його довелося обладнати спеціальними пристроями для незрячих людей. Тепер Анна може працювати. Хоча за освітою дівчина психолог, та змушена опановувати функції секретаря. Роботи за фахом знайти не вдалося. На заваді стала слабозорість.

  Анна: "Не завжди там, де хочеться, можна працювати. Саме це стає на заваді. Тому доводиться щось уже прилаштовуватися, пристосовуватися, але це може виходити не завжди. І ще потрібно, щоб була згода роботодавців, звісно, піти на зустріч, якщо є певні проблеми".

  Проте роботодавці неохоче беруть на роботу інвалідів. Тим більше, з вадами зору. А таких в Україні - триста тисяч. У службі зайнятості кількість слабозорих, які отримали роботу, не називають. Мовляв, не ведуть такого реєстру. Проте оприлюднюють іншу цифру - 8 тисяч. Це загальна кількість інвалідів, яких працевлаштували від початку року. Щоправда, сліпих серед них - одиниці. Роботодавців майже не можливо переконати у  профпридатності незрячих.

  Наталя Шевченко, відділ працевлаштування Державної служби зайнятості: "Працевлаштовуючи людину з інвалідністю, ми зацікавлювали роботодавця у прийнятті цієї людини на роботу. Ми вважаємо, що кожна людина - це спеціаліст: це не інвалід, не людина здорова, - для нас, перш за все, це фахівець. І якщо інвалід має уже якусь певну спеціальність, то ми працюємо  з роботодавцями на працевлаштування цього громадянина".

  Щоб бути конкурентноспроможним, потрібно мати якісну професійну підготовку. Проте отримати її не так просто. Шкіл для дітей з вадами зору в Україні лише 5. Та рівень навчання у них не відрізняється якістю, - запевняють в Українському товаристві сліпих. У них, скажімо, немає іспитів, а навчальна програма спрощена.

  Сергій Васін, директор навчального центру Українського товариства сліпих: "Система освіти інвалідів в Україні вцілому і інвалідів по зору зокрема, - вона не орієнтована на те, щоб люди були на рівні освіти здорових людей. В галузі інтелектуальної праці можливості сліпих практично необмежені. Звичайно, треба і адаптувати обладнання,  і програмне забезпечення, і розробляти інструкції, і вишколювати людей".

  Маючи відповідну підготовку, сліпі можуть працювати у будь-якій сфері. Проте сьогодні вони, здебільшого, виконують найпростіші роботи. Склеюють картонні коробки, збирають розетки та вимикачі.

  Мирослава Ульяніна, Борис Матвєєв та Василь Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.84Мб)
  Попередній матеріал
  Генсек НАТО: українським депутатам можна дати медалі з боксу
  Наступний матеріал
  Невідома Україна. Репортаж про Бахчисарайський палац (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...