5.ua

Мітинг військових біля АП організувало 18-те управління ФСБ - СБУ

  Військовослужбовці Національної гвардії, які вчора вийшли протестувати під АП, стали жертвами ляльководів з іноземної спецслужби.


  Про це заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський в ефірі 5 каналу.

  Він повідомив, що СБУ має беззаперечні докази, що вчорашня акція із залученням військовослужбовців Національної гвардії України підбурювалась ззовні, російськими спецслужбами, зокрема 18-им центром ФСБ, який планує та намагається організувати інформаційні атаки проти України.

  За його словами, протестні акції, за задумом ляльководів, планувалися в Харкові, Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі, Одесі, Вінниці, Дніпропетровську та Павлограді.

  "Ідея була зробити ці акції масовими, але завдяки спільним діям Служби безпеки України та Міністерству внутрішніх справ їх вдалось упередити та нейтралізувати", - сказав радник голови СБУ.

  Він розповів, що російські спецслужби застосовують дуже просту схему: під час великих українських свят або ухвалення важливих рішень в парламенті збурюється ситуація за допомогою невідомих молодиків, а потім це відео тиражується російськими ЗМІ.

  Лубківський проінформував, що провокація з Нацгвардійцями підбурювалась через соціальну мережу "ВКонтакте". Через групи "Сопротивление Новороссии" і "Антимайдан" протягом останніх тижнів поширювалися заклики до протесту проти "нацистського маршу", проти "бандерівського свавілля" тощо. Було виявлено декілька найбільш активних груп: "Жизнь солдата", "ДМБ Солдати", "Клуб78497335" тощо.

  Адміністраторами цих груп є громадяни Російської Федерації, в основному із Санкт-Петербурга - "Ксенечка Федорова", "Александр advokat Уланев" та інші.

  "Строковики виявилися просто жертвами цієї провокації. Ми просимо бути максимально обережними. Йдіть з цієї мережі", - порадив радник очільника СБУ.
  Попередній матеріал
  Для ЗСУ й Нацгвардії замовили у "Мотор Січ" 13 вертольотів Мі-8
  Наступний матеріал
  Порошенко та Путін домовилися про формат зустрічі під час саміту в Мілані
  Теги:
  Loading...