Місячний ґрунт
Місячний ґрунт Укрінформ

На аукціоні Sotheby's продадуть зібраний у 1970 році місячний ґрунт: у скільки обійдеться космічна екзотика

Три фрагменти ґрунту розміром не більш як 2 мм – місячний базальт і реголіт – продає невідомий приватний американський колекціонер
Частинки місячного ґрунту, доправлені на Землю радянською автоматичною міжпланетною станцією "Луна-16" в 1970 році, виставлять на аукціон Sotheby's. Торги мають відбутися у листопаді. Про це повідомляє Reuters, передає "Укрінформ". 

"У Sotheby's заявили, що за їхніми припущеннями, фрагменти, зібрані на Місяці радянською космічною місією в 1970 році, можуть принести від $700 тисяч до $1 мільйона на аукціоні у Нью-Йорку", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, три взяті під скло фрагменти ґрунту розміром не більш як 2 мм – місячний базальт і реголіт – продає невідомий приватний американський колекціонер. Він придбав їх у 1993 році в Ніни Корольової, вдови засновника радянської космічної програми Сергія Корольова. Жінка отримала у їх подарунок від імені Радянського Союзу на знак визнання внеску її покійного чоловіка в розвиток космічної галузі.

У Sotheby's наголосили, що цей лот є єдиним відомим зразком ґрунту з Місяця, який коли-небудь був офіційно подарований приватній особі із документально підтвердженим походженням. Майже всі інші зразки місячного ґрунту перебувають у державній власності США або РФ.

Як повідомляв 5.UA, особисті речі Стівена Гокінга, включно з його інвалідним кріслом, виставлять на аукціон.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Кривавий місяць": як відбувалося унікальне місячне затемнення – неймовірні фото

/
/
Місячне затемнення_кривавий місяць
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українських моряків, незаконно утримуваних у Криму, відпустили – Денісова
Наступний матеріал
У "Нафтогазі" озвучили ціни на газ для населення до 30 квітня 2019 року