Мінюст створив спецкомісію з перевірки порушень в установах відбування покарань

  Спеціальна Комісія з питань державної політики у сфері виконання кримінальних покарань, яка буде проводити перевірку фактів порушення прав людини та умов утримання в установах відбування покарань, працюватиме у постійному режимі та щомісяця звітуватиме про результати своєї роботи.
  Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  "До спецкомісії увійшли представники Міністерства юстиції, правозахисники та члени громадських організацій. Вперше в історії незалежності України ми дали можливість громадськості мати безпосередній контакт і комунікацію з ув’язненими", - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, спецкомісією було створено 8 робочих груп, які будуть здійснювати вибіркове інспектування установ відбування покарань з широкими повноваженнями перевірки фактів порушення прав людини та умов дотримання наших громадян.

  Окрім того Міністр повідомив, що, реагуючи на матеріали опублікованого звіту Європейської комісії з питань запобігання катуванням, було відсторонено від виконання своїх обов’язків керівників Одеського та Дніпропетровського слідчих ізоляторів, а також Криворізької установи виконання покарань №3.

  "Були проведені розслідування щодо поганих умов утримання громадян та фактів нелюдського поводження в установах відбування покарань. Матеріали були передані до Генеральної прокуратури України. Нами також проведено ротацію керівного складу відповідних установ", - зазначив Міністр.

  За словами Павла Петренка, на засіданні спецкомісії було прийнято рішення про першочергове проведення перевірки цих установ.

  "Створені робочі групи зможуть перевіряти установи відбування покарань кожен тиждень й приїжджати без попередження. Я впевнений, що за рік-півтора ми зможемо перевірити всю систему", - зазначив Петренко.
  Попередній матеріал
  У Харкові почали судити антимайданівців за штурм ОДА
  Наступний матеріал
  Експерт: в Україні 2 прикордонники охороняють кілометр кордону