5.ua

Міноборони зосередилось на ремонті наявної техніки, а не купівлі нової

  Краще відремонтувати 10 одиниць, аніж купити одну нову – таке сказав міністр оборони України, побачивши реанімацію техніки на Житомирському бронетанковому заводі.


  Бойові машини піхоти, бронетранспортери, танки – на цьому заводі в Новогуйвинську ремонтують техніку, що стоїть на озброєнні української армії. Робітники працюють у три зміни, ще п'ять груп майстрів лагодять техніку безпосередньо на передовій. На підприємство додатково набрали дві сотні працівників, залучають до роботи і студентів.

  На заводі нарікають – 70 відсотків усіх комплектуючих постачала Росія. Тепер цей ринок – закритий. Міністр оборони Валерій Гелетей, який відвідав завод, радить шукати запчастини на вітчизняних підприємствах.

  Крім відновлення техніки, на заводі виготовляють і окремі зразки зброї, як-от станкові гранатомети АГС-17, які встановлюють на БТР і БМП.

  Нині в заводу контракт на відновлення 135-ти одиниць техніки. Міністерству оборони це коштуватиме 280 мільйонів гривень.

  Валерій Гелетей пояснює це так: "Або Міністерство оборони відремонтує 10 танків, або купить 1, або Міністерство оборони відремонтує 10 одиниць будь-якого іншого обладнання, або купить один. Зрозуміло, що в умовах бойових дій вибір йде на кількість, бо нам треба сьогодні забезпечити українське військо, всі правоохоронні органи, які забезпечують мир і спокій на Сході, в тому числі і кількісно техніку".

  Загалом, починаючи від березня на заводі відновили близько 400 одиниць техніки, до кінця року планують відремонтувати ще 150.

  Попередній матеріал
  В Донецьку чути залпи та вибухи
  Наступний матеріал
  На Марші миру в Москві затримали двох українців
  Теги:
  Loading...