Вантажівки
Вантажівки 5 канал

"Міні-лабораторії на колесах": як виявлятимуть порушників на фурах в Україні

Знаходити й штрафувати порушників тепер буде легше, а до кінця року в Україні обіцяють іще понад 50 спеціальних вагових комплексів

Майже три десятки мобільних вагових комплексів уже за тиждень курсуватимуть дорогами України – шукатимуть перевантажені фури. Адже для більшого заробітку їх власники нехтують заборонами, вантажать більше, аніж це дозволено, й чавлять потому асфальт.

  • Як працюють ваговози

За кілька десятків кілометрів від Києва інспектори Держслужби з безпеки на транспорті зупиняють вантажівки. Скеровують їх на ваговий контроль.

"Автомобіль заїжджає – на камерах це видно, фіксується номерний знак. Вказується загальна вага", –пояснює механізм роботи старший інспектор-інженер вагового комплексу Богдан Метошоп.

За межами міста максимальна вага фур не має перевищувати 40 тонн. А на дорогах місцевого значення – 24 тонни. Порушення призводять до аварій та руйнування покриття.

"Цього року за 9 місяців перевірили порядку 400 тис. ТЗ, і виявили біля 7 тисяч порушень вагових параметрів, зокрема наклали штрафних санкцій цих порушників біля 70 млн грн", – розповів голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк.

Тепер полювати на порушників буде простіше, стверджує Михайло Ноняк. На кошти Єврокомісії для України закупили 26 сучасних габаритно-вагових комплексів. Ще понад півсотні надійдуть до кінця року. Вони мобільні, тобто можуть розгортатися де завгодно.

Сучасні міні-лабораторії на колесах перевірятимуть і водіїв вантажівок. За допомогою спеціального пристрою зчитуватимуть дані з їхніх персональних карт, адже кермувати можна не більше ніж 9 годин на добу.

"Використовуються програмні засоби: тахоскан та тахоспід-контроль, які розроблені польськими фірмами. Дозволяють здійснювати аналіз режиму праці та відпочинку, а також встановлювати махінації, які використовують водії під час порушення саме тривалості кермування транспортного засобу", – пояснює представник Державної служби з безпеки на транспорті у Закарпатській області Сергій Кейс.

Досі на українських автошляхах працювали близько 30 пунктів перевірки вантажівок. Однак таких сучасних засобів контролю вони не мали. 

Нові комплекси ще не роз’їхалися по регіонах, а в Мінінфраструктури вже мізкують, як ще убезпечити українські автошляхи.

"Наша ключова мета, щоб на всіх дорогах міждержавного і державного значення діяли автоматичні комплекси. Це означає, що датчики вмонтовані дорогу і в автоматичному режимі зчитують всі дані як для авто, його вагу, так і номерні знаки, і передають на пульт оператора", – зазначив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. 

Коли пересувні комплекси дістануться регіонів України – дізнайтеся у сюжеті:

Людмила Павленко та Данило Шматько, "5 канал"

Попередній матеріал
"Його годинник зупинився рік тому": в АТО знайшли останки зниклого пенсіонера
Наступний матеріал
Боронив Луганський аеропорт: у Чернігові прощались з бійцем АТО
Loading...