Міліція оголосила в розшук сина українського мільйонера

  Міністерство внутрішніх справ України розшукує співвласника агрохолдингу "Мрія", який оголосив дефолт, Миколу Гуту.

  Відповідна інформація оприлюднена на сайті МВС України в розділі "Особи, які переховуються від органів влади".

  Датою зникнення Гути значиться 31 березня 2014 року.

  Гута підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) КК України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

  Як пише LB.ua, агрохолдинг "Мрія" був заснований у 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Земельний банк холдингу перевищує 300 тис. га, зосереджений в західних областях України. "Мрія" спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, ріпаку, цукрових буряків, гречки, картоплі та ін. 20% компанії торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.

  "Мрія" в серпні 2014 року повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн у рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість компанії перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з родиною Гута компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько $1,3 млрд.

  Кредитори "Мрії" просили українську владу розслідувати діяльність компанії та контролюючої її сім'ї Гута, запобігти потенційний виведення активів, майна і грошових коштів холдингу.

  Сторони так і не погодили процесу реструктуризації заборгованості "Мрії". 14 січня кредиторські комітети повідомили, що за рішенням суду акціонерний контроль над "Мрією" замість сім'ї Гута здійснює тимчасовий ліквідатор з Британських Віргінських островів. На зустріч з радниками комітетів 12 січня в Києві з обговорення належної передачі управління компанією ніхто з сім'ї Гута не з'явився.

  "Комітети кредиторів здивовані відсутністю в Україні співвласників "Мрії" та їх самоусунення від діалогу з кредиторами в такий критичний період", - йдеться в прес-релізі комітетів.

  Попередній матеріал
  Сьогодні на території України оголосили штормове попередження
  Наступний матеріал
  Росія розміщує вздовж кордону техніку, з якої обстрілюється територія України - Лисенко