5.ua

Межигір'я повністю повернули державі - хочуть зробити національний парк

  Землі Межигір'я повернули державі. Господарський суд Київської області задовольнив клопотання обласної прокуратури до Вишгородської райдержадміністрації і визнав недійсними передання товариству "Танталіт" та благодійному фонду "Відродження України" державних актів на землі, на яких розташована резиденція.


  В цілому через суд повернули 135 гектарів землі, загальною вартістю 118 мільйонів гривень. У своєму висновку суд вказав на те, що Вишгородська рада не мала права передавати ці землі в оренду та надалі продавати, бо це є компетенцією Кабінету міністрів України.

  Громада, яка сьогодні займається питаннями життєзабезпечення діяльності колишньої резиденції екс-президента Віктора Януковича "Межигір'я", проситиме Кабінет міністрів та президента України Петра Порошенка зробити це місце національним парком. Про це повідомив кореспондент інформагенції УНІАН з прес-конференції коменданта "Межигір'я" Денис Тарахкотелик.

  "Це однозначно має бути національний парк – найдивовижніший в Україні і, я сподіваюсь, у світі. Бо те, що там знаходиться – від рослин до ландшафтного дизайну – є надзвичайно дороге і красиве. Його потрібно утримувати і примножувати", - наголосив він.

  Денис Тарахкотелик зазначив, що за весь час держава не надала коштів на утримання об'єкту, тому після консультацій з громадою він прийняв рішення встановити конкретну плату для туристів. "Оскільки нам потрібні були кошти для того, щоб утримувати все, платити зарплату персоналу і вирішувати проблемні питання, які кожного дня виникають. На корми ми протягом трьох місяців не витрачали кошти, бо були запаси на території і допомагали волонтери, тому не було необхідності виділяти кошти на тварин, але ми платили кошти персоналу", - сказав він, додавши, що наразі на утримання всієї території "Межигір'я" йде близько 800 тис. грн. При цьому комендант зазначив, що за березень з туристів було зібрано близько 250 тис. грн, за квітень - 550 тис., а за травень 1 млн 250 тис. грн.

  Він також зазначив, що на утриманні в "Межигір'ї" наразі перебувають 72 переселенців, з них половина – діти. З них не беруть грошей, ггодують та допомагають речами.

  Комендант колишньої резиденції також зазначив, що наразі у "Межигір'ї" працює більше 130 осіб, мінімальна зарплата яких становить 3000 тис. грн.

  У свою чергу координатор Автомайдану Дмитро Карп зазначив, що важливим пунктом є створення національного підприємства, яке б стало балансоутримувачем "Межигір'я". Відповідне звернення до президента та Кабміну громада направить вже найближчим часом.

  Попередній матеріал
  Сестру короля Іспанії звинувачують у фінансових злочинах
  Наступний матеріал
  Україна та ЄС проведуть консультації з РФ уже після підписання угоди про асоціацію - Баррозу