Мешканцям зруйнованого торішнім зсувом села Хорови немає де жити

  Мешканці зруйнованого торішнім зсувом села Хорови Чернівецької області починають повертатися до своїх дворів. Однак жити їм - ніде. Компенсації, виділеної селянам - бракує на повноцінну заміну зруйнованих помешкань. А житла, надані державою - людям не до вподоби.

  Хату Володимира Бойчука, як і всіх його односельців -зруйнував зсув торік у липні. Земля зрушилася на площі 28 гектарів, людей - евакуювали і надали тимчасове житло. Однак за рік - селяни почали повертатися на обжиті місця. Володимир Бойчук з родиною оселився у старій дерев’яній хатці.

  Володимир Бойчук, повернувся до Хоровів: "По-перше, мені там вже неможливо, бо там увесь час ходити нагору і вниз – ті кімнати такі маленькі, там. Ми звикли тут, і тут худоба, і тут все. А зараз якраз осінь – треба якісь горіхи , ходити".

  Селяни, які повернулися до Хоровів, заселилися у дерев’яні будинки, що єдині вціліли після зсуву. Рятувальники кажуть - це небезпечно через загрозу нових зсувів. Однак заборонити людям - не мають повноважень.

  Володимир Різак, начальник Путильського районного відділу УМНС В Чернівецькій області: "Вони самі на себе взяли відповідальність та проживають. Не усі сім’ї, буквально десь до 10 житлових будинків. 15-20 людей не більше".

  Проте селяни скаржаться, що ризикують не з власної забаганки. Іван Хоров’юк твердить - багато років прожив тут, і в інший район перебиратись не хоче. А на землю чи новий будинок поблизу Хоровів компенсації не вистачає.

  Іван Хоров’юк, мешканець Хоровів: "Та поки шо не знайшов. Дивлюся, шукаю. Ну там земля дорога, там десь хатка така, шо пусте. Та й за то дати 100 тисяч, а 100 тисяч треба на ремонт".

  По 100 тисяч гривень компенсації отримали майже усі родини - кажуть чиновники. І вважають, що їх мало б вистачити, щоб купити чи збудувати житло. Однак поки що у нові помешкання переселилися тільки шість родин. Решта селян - назвали компенсацію замалою, вимагаючи перерахунку згідно з ринковою вартістю житла.

  Михайло Платановський, перший заступник голови Путильської РДА: "Кожен поставив питання, що вони не згідні, що лише 100 тисяч компенсації. Вимагали додаткової виплати за кожен метр квадратний. Тільки в нас в районі маємо 29 будинків. Такої суми ні в районному ні в обласному бюджеті на ці потреби немає".

  Майя Гуменна, Андрій Соколовський, Чернівецька обл. "5 канал"

  Попередній матеріал
  Обама найвпливовіша людина світу за версією журналу "Форбс"
  Наступний матеріал
  До 27-ми зросла кількість жертв потужних снігопадів у США
  Теги: