Мешканці с. Писарівка на Вінничині вважають, що консервний завод забруднює їм воду (РЕПОРТАЖ)

  Пити воду з власних криниць побоюються мешканці села Писарівка на Вінничині. Селяни переконані, що консервний завод, який розташований поблизу, зливає у їхні садиби та у ставок - брудні стоки з отруйними речовинами. Натомість, на підприємстві таке заперечують.
  Перш ніж пити воду зі своєї криниці селянка Валентина Лаврик її кілька діб відстоює та кип’ятить. Жінка каже: із консервного заводу, що через дорогу від її подвір’я, кілька років тому провели стічну трубу прямо до її садиби. Тож усі стоки попливли до неї у двір. Селянка скаржиться, що з того часу в городі зів`яли полуниці. Тепер жінка боїться, що з ґрунту і в криницю тече брудна вода.

  Валентина Лаврик, мешканка села: "Куди ті води йдуть, що миють машини? Я з дівчатами балакала, шо там роблять. Вони кажуть, Боже, це ж усно до вас на город іде. Ми ж такими там вєществами там миємо. А куди це воно іде? Солярку всьо время, я даже записувала коли солярку, я всьо вреемья бачу".

  Після скарг селянки завод змінив напрям стоку труби вздовж дороги. У цьому місці вода з заводу канавою тече до місцевого ставка. Мешканці села кажуть, що з підприємства витікають відходи після миття продукції та тари хімічними засобами. Та переконують, що восени у період консервування вода у цій водоймі смердить. На заводі ж такі закиди заперечують. Керівники підприємства кажуть, що у них чисте виробництво і ніяких миючих засобів не використовують. Хоча й підтверджують, що трубою через село течуть саме заводські стоки.

  Леоніла Краєвська, заступник директора ТОВ "Айва": "Ні, у нас не приймаються ніякі абсолютно хімічні засоби. У нас немає ніякої хімії взагалі на виробництві. Якщо течуть стоки, то це тече чиста – чістісінка вода відпрацьована з вакуумного насоса".

  За словами екологів, консервний завод у Писарівці вже впродовж восьми років працює без дозволу на користування водою. Так само ніхто не дозволяв підприємству виводити  стоки на сільську дорогу. Єдиний документ, який власники заводу взяли в екологів, -  це дозвіл на викид диму в атмосферу.

  Анатолій Іщенко, начальник відділу державного управління навколишнього середовища у Вінницькій області: "Айва отримало у законному порядку в управлінні дозвіл на викиди у атмосферне повітря. На спеціальне водокористування: тоїсть забір води і схему забруднення речовин у водний об`єкт підприємство не отримало і не зверталося до державного управління".

  Замість пояснення від санепідемстанції, чому без її дозволу завод виливає нечистоти у городи писарівців, - запевнення, що вода ця чиста.

  Анатолій Борисенко, заступник головного обласного санітарного лікаря: "На протязі цього року вода уже тричі досліджувалася на бактеріологічні і хімічні показники. І вода відповідала вимогам, яку водопроводі так і у криницях".

  А поки санеіпдеміологи виявляють - чи шкідлива вода чи ні, мешканці села запасаються активованим вугіллям. Місцева санітарка порадила проціджувати воду у склянки крізь тканину із чорними пігулками. Мовляв, у такий спосіб із рідини зникають шкідливі елементи. Втім, керівники консервного заводу лише іронічно посміхаються. Кажуть, якщо вони закриють підприємство, більшість селян залишиться без роботи.

  Олена Бучацька, Сергій Григус, 5 канал
  Попередній матеріал
  "Нафтогаз-67" готують до підйому з дна моря
  Наступний матеріал
  Балога розкритикував урядову постанову про порядок проведення земельних аукціонів
  Теги:
  Loading...