Мешканці Нивок перетворюють сірий двір на казку [відео]

  Суботник провели мешканці столичних Нивок. Громадські активісти хочуть перетворити Київ - на Амстердам. Один зі звичайних двориків у спальному районі облагороджують усім, що потрапляє під руки і може занехаяний київський майданчик хоча б віддалено нагадувати амстердамські пейзажі - у матеріалі Ольги Петрів.

  Сіра, нічим не примітна дванадцятиповерхівка у геть  не елітному районі Києва. Саме тутешній дворик має плавно змінити імідж і перетворитися на такий собі амстердамський пейзаж.

  Ірина Бондаренко, активістка: "Воно мені нагадує Амстердам, якщо не піднімати очі вгору. Бо немає в Амстердамі дванадцятиповерхових будинків".

  До Амстердама тут ще дуже далеко. Найбільше креативу припало на ось цей прибудинковий горіх. Тепер у нього свій скромний гардероб.

  Анастасія Костенко, еколог-дизайнер: "Сплетена вот такая вот ряднынка. Утепляем дерево".

  На цьому ж горіхові уже висять вазони із пластикових пляшок.

  Тетяна Крижанівська, мешканка причепуреного будинку: "Це те, шо валялось. Ми їх пофарбували і отримали такі анютіни очки і фіалочки".

  Фіалочки тут не тільки в пластику, а й в гумових чоботях. Анна уже насипала у них купу землі.

  Анна, активістка: "Я прихиляюсь перед людиною, яка пожертвувала свої гумаки. Трошки порізали, щоб було повітря, щоб вода там проходила".

  Креатив по-амстердамськи. Таке взуття  згодом причеплять до вуличних ліхтарів.

  Анастасія Костенко, еколог-дизайнер: "На эту раму цепляется обувь разная -вот наши вазоны и подвешивается наверху".

  А хтось зі своїх вікон надихатиметься такою-от дівчиною.

  Олександр Бровкін, вуличний художник: "Не балерина - пусть будет цыганка лучше".

  Митець Сашко роздрукував з інтернету портрет оголеної натурниці - тепер перемальовує її на стінУ будинку.

  Олександр Бровкін, вуличний художник: "Как видите, она будет одетая -тут детская площадка".

  Дитячий майданчик також причепурюють. А поряд -  куточок для дорослих. Лавки обклеєні клаптиками тканин.

  Ірина Бондаренко, активістка: "Є місце для чаювання -там можна буде класти подушки і чаювати. Дивани -вони ще обсохнуть".  

  А ця малеча копає ямки.

  Микола Титарчук, активіст: "Робимо секретниці, ми туди ложимо декорації  - бусы или очень красивые божие коровки-  і потім накриваємо склом і закопуємо".

  У ЖЕКу випросили землю, фарбу і пісок. Мешканці назбирали 1500 гривень - на розсаду та пензлі. Решта -просто творчий порив. Усе в процесі. Утім, зробити глобальний ремонт  - переасфальтувати проїзди чи перефарбувати у яскраве сам будинок - не реально. Кажуть волонтери.

  Ірина Бондаренко, активістка: "А весь будинок фарбувати -  хто нам дасть по-перше. Можна рятуватися тільки ось цими маленькими штуками".

  Та й цей примарний Амстердам недовговічний. У цьому уже переконався цей пан з відром. В Анатолія біля  будинку маленький квітник. Торік випещених квітів недорахувався.

  Анатолій, мешканець будинку: "Вкрали одну канну і одну гарну дуже розу".

  Та все одно - кажуть фантазери -уже мають 15 замовлень зробити щось схоже і в інших київських дворах. Такого упорядкування забажали також один ресторан і книгарня.

  Ольга Петрів та Ян Доброносов, 5 канал

  Попередній матеріал
  Змагання юних художників "Я козацького роду"
  Наступний матеріал
  Чорновіл зібрався до фракції Кличка у ВР
  Теги: