Мешканці Нікополія можуть лишитися без тепла взимку (РЕПОРТАЖ)

  Без тепла узимку можуть залишитися близько 20 тисяч жителів міста Нікополь, що на Дніпропетровщині. Про це мешканцям двох мікрорайонів міста вже зараз повідомили керівники місцевої тепломережі. Окрім багатоповерхівок, відключити теплопостачання збираються також у дитячих садках та школах. Людям порадили встановлювати індивідуальне опалення. Нікопольці ж скаржаться що не розраховували такі витрати і готуються до слави Алчевська.
  На Нікополь чекає холодна зима. У місті закрили дві з трьох котелень, які опалювали чи не половину міста. Тепловики пояснюють - обладнання зношене. До того ж, котельні свого часу мали опалювати заводи, а заодно зігрівали й розташовані поблизу будинки. Коли ж підприємства збанкрутіли, робота котелень стала нерентабельною. Тож, тепер нікопольцям самим доведеться перейматися теплом у квартирах.

  Ніна, мешканка Нікополя: "Вон было написано объявление, что наш микрорайон останется без тепла, так что видите, люди делают все, что могут, спешат. А они не смотрят ни на пенсионеров, ни на кого, а как дальше быть? Не знаю".

  Люди кажуть: встановлення автономного опалення коштує близько 12-ти тисяч гривень. Таких грошей багатьом до зими не назбирати. До того ж, бідкаються нікопольці, тепер ніхто не обігріватиме підвали. Тож за сильних морозів можуть вийти з ладу лінії електромереж та водопровід.

  Тетяна Зубакіна, працівниця пічного господарства: "Будет второй Алчевск, власть говорила, что сделают для утепления труб, а так, за месяц до начала отопительного сезона никто этого не делает, у нас 2 слесаря и 31 дом. А котлы не усовершенствованы, пойдет виброс СО2 прямо в воздух, данные котлы расчитаны только на одноетажные дома".

  На будівництво нових котелень коштів у міському бюджеті немає. Допомогти нікопольцям взявся інвестор із Дніпропетровська - у Нікополі мешкає його мати. Він виграв тендер на будівництво нової котельні, а тим часом викупив стару і здав її в оренду нікопольським тепломережам. Втім цьогоріч орендувати устаткування міські комунальники відмовилися, а мер міста відмовив бізнесмену у будівництві. Працівники тепломережі кажуть, інвестор здає об’єкт за надто високу платню та змінює умови договору.

  Сергій Юхимчук, директор "Нікопольтеплоенерго": "Он не имеет права менять условия договора, люди не должны страдать, пусть или сдает нам ее, или сам топит".

  Підприємець каже - він не проти дати нікопольцям тепло, але міська влада встромляє йому палиці в колеса. А  комунальники не хочуть брати котельню на баланс.

  Руслан Токар, бізнесмен: "Я б с радостью ее уже продал, лиш бы мер города Старун отапливал дома. Продал бы не за 15 миллионов, а за 2. Пусть забирает".

  Олексій Алюшин, начальник УЖКГ Нікопольського виконкому: "Это не объективные трудности, и не технические трудности, это чисто человеческий фактор между властью и бизнесом".

  Доки чиновники та бізнесмени шукають компромісів, нікопольці вже готуються до зимової холоднечі у квартирах. Передусім запасаються теплим одягом та обігрівачами.

  Ольга Кураєдова, мешканка Нікополя: "Натянем одеяло и все, будем угольком топить".

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.1Мб)
  Попередній матеріал
  Битва за метри квадратні: у Полтаві захоплюють бібліотеку (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  У США вирує шторм "Едуард"
  Теги:
  Loading...