Мешканці Львівщини перенесли в руках із Польщі 700 шоломів для українських військових

  Жителі Львова й області за вихідні перенесли у руках через українсько-польський кордон 700 шоломів для військових і правоохоронців, які беруть участь в антитерористичній операції у східних регіонах України. Про це повідомляє "Радіо Свобода".


  До таких дій громадяни вдалися через законодавство Євросоюзу, яке забороняє вивезення за межі країн-членів ЄС військових засобів. Тож шоломи, закуплені на території Євросоюзу ініціативними українцями, через кордон можна було лише перенести.

  На заклик, поширений у соціальних мережах, приїхати до кордону і перенести шоломи, відгукнулося понад 300 осіб. Вони пішки переходили пункт пропуску у Шегині, а поверталися вже з шоломами у руках (як зі своєю власністю).

  Один із координаторів акції, член "Самооборони" Андріан Кліщ розповів, що сьогодні всі 694 шоломи передають військовим, які поїдуть на Схід. Ціна одного з них за кордоном – 60 євро, що дешевше, ніж в Україні. Андріан Кліщ також розповів, що 6 шоломів під час перетину кордону, ймовірно, вкрали ті, хто їх переносив, бо після завершення акції їх недорахували.

  Як зазначається, гроші на закупівлю шоломів надали меценати, львівські підприємці оплатили видатки на автобуси, якими люди їхали на українсько-польський піший пункт пропуску у Шегині.

  Якщо до наступних вихідних буде закуплено чергову партію шоломів і бронежилетів, то мешканців Львівщині, які мають шенгенську, національну польську візу або ж карту учасника малого прикордонного руху, знову закличуть до участі акції.
  Попередній матеріал
  США не розміщуватимуть системи ПРО в Україні та Грузії – Нуланд
  Наступний матеріал
  Цього року зарплати вчителям не підвищуватимуть - Квіт