Мешканці Луганщини скаржаться на неякісне пільгове вугілля [відео]

  На неякісне пільгове вугілля скаржаться мешканці міста Вахрушеве, що на Луганщині. Замість палива чорного золота – порода та сміття. Людям доводиться докуповувати якісне вугілля. У мерії кажуть про проблему знають, але у регіоні замало державних збагачувальних фабрик для її вирішення.

  Тамара Колпак, мешканка м. Вахрушевого: "Возят один раз в год. Заказываем две машины, привозят одну. Задолженность уже".

   Чоловік Тамари Колпак - усе життя пропрацював на шахті. Після того, як вийшов на заслужений відпочинок, його сім`я отримує безкоштовні шість тонн вугілля. Проте якість цього твердого палива - далеко не найкраща, скаржиться пенсіонерка. Каже, у вугіллі настільки багато домішок, що його доводиться перебирати вручну.

   Тамара Колпак, мешканка м. Вахрушевого: "Вот, все порода. Это без штыба, мы отсеяли. Так я сидела возле печки зимой на маленькую лопатку выбирала породу, чтобы потом высыпать в печку. А уголь он блестит, а порода она на вес тяжелее".

   Таке неякісне вугілля у Вахрушевому отримують ще дві сотні родин. Відсів, який не годиться для опалювання, використовують для латання ям на місцевій дорозі. А для обігріву помешкань пільговикам доводиться докуповувати якісне паливо - власним коштом, по тисячі гривень за тонну.

   Перший житель села: "Что нам привозили? Породу и штиб, и булыжники какие-то. Вобщем одна сторона как бы углинка блестит, а другая сторона не разбить ни клевком, ни молотком, ничем".

   Другий житель села: "Вот у нас дорога, здесь ямы и засыпали эти ямы породой. Муж вывозил сюда, не на мусорник".

   Постачальником такого палива є державна шахта "Хрустальська". Упродовж дня часу прокоментувати ситуацію "5 каналу" там так і не знайшли. Проте роз`яснили у мерії  Красного Луча, якому і підпорядковується Вахрушеве.

   Марина Філіппова, Краснолуцький міський голова: "Проблема эта возникла с того момента, когда у нас обогатительные фабрики вышли из состава ГП "Донбассантрацит". Это случилось не вчера, ни сегодня. Это случилось несколько лет назад. Естественно обогащать уголь стало проблематичней и каждая шахта решает вопрос обогащения на своем предприятии".

   Для розв`язання проблеми мешканці Вахрушевого поскаржилися у прокуратуру. Правоохоронці ж кажуть: питання заміни вугілля - вирішує  спеціальна комісія, що працює на шахті. Якщо ж цього не зроблять, люди мають право звертатися до суду.

   Єсенія Басова, старший прокурор Прокуратури міста Красний Луч: "Питання забезпечення побутовим паливом це спірні правовідносини. У зв’язку з чим кожна особа має право звернутися до суду щодо захисту свого невизнаного або оспореного права".

   Тим часом місцеві чиновники повідомили:  у державну власність повернули одну із збагачувальних фабрик. Утім, одразу ж попередили: вона не спроможна забезпечити усіх пільговиків якісним вугіллям.

   Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Популярну гру Енгрі Бьордз перетворять на 3D фільм
  Наступний матеріал
  Чоловік скоїв самогубство у дитячому садку в Парижі
  Теги: