5.ua

Мешканці кримського Бахчисарая змушені платити за опалення, якого не мають [відео]

  По 600 гривень щомісяця нараховує тепломережа Бахчисарая пенсіонерці Тетяні Колобовій за опалення двокімнатної квартири. Жінка бідкається - за що платить не розуміє, її квартира вже 2 роки відімкнена від теплопостачання. Однак через суд - з неї стягують неіснуючі борги.

  Тетяна Колобова, мешканка Бахчисарая: «Вот у меня акты, все есть у меня. Вот платежки, что я все платила  и тем не менее опять начисляют. Я уже третий год без отопления  и вот начался отопительный сезон и опять начинают начислять».

  Бахчисарайці демонструють акти обстеження своїх помешкань, де вказано, що вони відрізані від тепломереж. Та для тепловиків це не аргумент – вони продовжують надсилати платіжки. А на неплатників подають до суду. Ті ж бахчисарайці, у  квартири яких тепло таки надходить - нарікають його майже невідчутно.

  Житель будинку: «Половина. Одна сторона холодная, другая теплая. Когда холода начинаються, там она еле-ели греется. Но когда приходят за отопление квитанции, 500-600 гривен».

  Жителька будинку:«49 метров квартира  -720 грн в месяц за отопление мне насчитывают. Это с льготой 25%.. Я обратилась в прокуратуру, меня сняли с баланса. Мне не насчитывали весь отопительный сезон 2011 и 2012 г. вдруг в марте мне приходит счет на 1700грн. они меня поставили опять на баланс».

  За що ж платять бахчисарайці - знімальна група «5 каналу» спробувала з’ясувати в Міськтепломережі. Проте відповіді так і не отримала.

  Громадський захисник Олексій Зайцев каже - натепер у судах дії тепловиків намагаються оскаржити близько 600 абонентів – це 40% від усіх користувачів тепломережі.

  Олексій Зайцев, адвокат, представник мешканців:«Это люди преклонного возраста, которые абсолютно не знакомы с процедурой этого отключения. Они  в свое время обратились в горсовет. Это решение есть 2005-6 года, где им дали разрешение на отключение. Работники этого же предприятия – «Гортеплосеть» приезжали и отключали. А спустя 5 лет они начали начислять, заведомо зная, что они не являются потребителями».

  У міськраді кажуть - зарадити людям можуть лише в один спосіб - шляхом запровадження індивідуального опалення в усьому місті. 

  Костянтин Рубаненко, міський голова Бахчисарая:«Я надеюсь к следующему отопительному сезону мы сможем войти в него имея систему автономного отопления. ни  в каждой квартире, хотя бы как сегодня прорабатывается, а у каждого многоквартирного дома».

  Громадські слухання про запровадження в місті системи індивідуального опалення заплановані на кінець місяця.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Шлях до угоди з ЄС. Без змін [відео]
  Наступний матеріал
  Хворих на цукровий діабет українців щороку більшає на 3% [відео]
  Теги:
  Loading...