МЕРТ: Україна купує газ для населення за найвигіднішою ціною – інфографіка

У Мінекономрозвитку порівняли ціни на гази для населення країн ЄС та України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на базі даних Євростату підготувало інфографіку про вартість природного газу для населення в Європі. Про це повідомили у прес-службі міністерства.

"Кінцева роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі, хоча наша країна не є нетто-експортером блакитного палива", – зазначили у відомстві.

"Сьогодні "Нафтогаз України" купує природний газ для потреб населення за найвигіднішою ціною, не керуючись жодними політичними домовленостями. Якби ми не перестали імпортувати газ за сумнозвісним газовим контрактом з Росією, переплата за два роки становила би 20,5 млрд доларів", – прокоментувала перший заступник міністра економічного розвитку Юлія Ковалів.

Зазначається, що 185$ за 1000 кубометрів природного газу – це роздрібна ціна блакитного палива, яка складається з ціни газу на німецькому хабі (146$) + доставка до України, тариф на розподіл та ПДВ.

"Раніше український газ продавався за операційною собівартістю 1590 грн за 1000 куб. м. У ціну не закладалися кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, буріння і таке інше", – пояснили в Мінекономіки.

Попередній матеріал
СБУ проводить обшуки в офісі "Укргазвидобування" - керівник компанії
Наступний матеріал
Полозов: Маму Савченко не пускають на побачення до Надії