фото прес-служби Мегамаршу

Мегамарші у вишиванках пройшли низкою міст Європи, Азії та Америки

  Наймасовіший в історії України марш у вишиванках відбувся цими вихідними не тільки у містах України, а й за кордоном. Про це йдеться у прес-релізі організаторів цьогорічного Мегамаршу у вишиванках.


  Зокрема, національні сорочки вдягли українці Лондона, Торонто, Копенгагена, Атланти, Едмонду і Гонконгу. В Україні, окрім Києва, масштабними акціями відзначились Тальне, Дніпропетровськ, Шепетівка, Полтава, Дніпропетровськ, Вінниця, Золотоноша, Запоріжжя. Через різні події Мегамарш перенесли у Відні (на 24 травня), Одесі (на 28 червня), Миколаєві (на 24 травня), Івано-Франківську (на 24 травня), Житомирі (на 24 травня) та Бердичеві (на 24 травня).

  megamarsh Toronto
  Учасники Мегамаршу в Торонто...

  megamarsh atlanta
  Атланті...

  megamarsh Kopengagen
  Копенгагені...

  megamarsh Edmond
  Едмонді...

  megamarsh Kyiv
  ... і Києві.

  У Києві Мегамарш у вишиванках проходить вже 13-й раз поспіль і зібрав понад дві тисячі людей. Відкрили захід у сквері біля музею «Золоті Ворота», звідки учасники рушили центральними вулицями столиці за маршрутом: Софіївська площа – Михайлівська площа – Європейська площа – вулиця М.Грушевського – сцена «Мушля» в Маріїнському парку. Під час ходи учасники співали пісні та танцювали, а навколо пам’ятника Богданові Хмельницькому зорганізувалися у величезний хоровод.

  На вулиці Грушевського мегамаршівці вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної сотні та поклали квіти загиблим. У пам’ять за полеглими тисячі людей скандували гасло "Герої не вмирають".

  Офіційну частину Мегамаршу у вишиванках завершили відомі письменники, танцюристи, музиканти. Так, на святі виступили письменники Сергій Пантюк, Сашко Лірник,  Оксана Боровець, Злата Зоряна Паламарчук та Дмитро Лазуткін, музиканти Гриць Вагапов, Ярослав Джусь, Михайло Бойко (Колір Ночі), громадський діяч, голова мистецького об’єднання «Остання Барикада» Олесь Доній, актор, головний герой фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Дмитро Лінартович, учасники школи бойового гопака. В неофіційній програмі маршу – презентація нового альбому українського гурту «Веремій».

   Нагадаємо, що ідея організації маршу у вишиванках виникла в студента київського університету Андрія Бабінського ще в 2008 році. Тоді, на I похід Мегамаршу у вишиванках  в Києві прийшло 4 людей.

  Сьогодні по всій Україні захід організовують громадські активісти – волонтери, від активності і діяльності яких залежить подальший розвиток проекту. Координатори Всеукраїнського маршу у вишиванках - студенти та випускники київських навчальних закладів – запрошують долучатися до наступних походів у вишиванках нові міста та нові країни.

   Мегамарш є позаполітичним, тому наявність символіки політичних партій забороняється.
  Попередній матеріал
  Кремль вирішив відкласти військову операцію в Україні - Тимчук
  Наступний матеріал
  Правозахисники: в громадянській війні в Сирії загинуло понад 160 тисяч людей