dt.ua

Меджліс: Росія прагне зробити з кримських татар терористів

За словами члена Меджлісу кримськотатарського народу, Росія намагається заставити всіх думати, що кримські татари нібито є терористами чи екстремістами

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель розповіла про обшуки та затримання кримського татарина, а також про те, що РФ обшуками та залякуваннями намагається тримати кримських татар "у тонусі".

"Зранку стало ясно, що був проведений обшук вранці в будинку кримського татарина Куркчі Мамета у селі Учь-Кую (Східне) Радянського району Криму. Родичу із ним зустрітись не дали, сказали принести речі ввечері, наразі він затриманий і знаходиться в поліції. Далі стало відомо, що винесено рішення про затримання його на 48 годин, нібито по звинуваченню в рамках якоїсь кримінальної справи. Поки відомо тільки це. Більше деталей нема, але ми чекаємо, я думаю все стане відомо в найближчі декілька годин", – розповіла представниця Меджлісу. 

За словами Гаяни Юксель, посійні обшуки у кримських татар є типовою ситуацією.

"Типова ситуація. Постійні обшуки. Якщо звернути увагу, то в якийсь момент була дана перерва, не зовсім перерва, але трохи зменшилась кількість обшуків, а зараз вони знов починаються. Типова ситуація пов'язана із залякуванням кримських татар і з необхідністю тримати їх постійно "в тонусі", – сказала Гаяна Юксель та додала, що подібними утисками кримських татар намагаються прирівняти до терористів.

"Їм необхідно створити образ, прирівняти мусульман або кримських татар до терористів, вбити це у свідомість, закріпити це у сприйнятті дійсності і заставити всіх думати, що кримські татари нібито терористи чи екстремісти", – зазначила представниця Меджлісу кримськотатарського народу.

Попередній матеріал
Скандал з легкоатлетами: чому до Лондона на Чемпіонат світу не вилетіли дві українки
Наступний матеріал
"Небезпечна мандрівка": Українські туристи привозять з Туреччини вірус Коксакі
Loading...

У Криму російські силовики побили й відвезли в невідомому напрямку сина голови Судацького меджлісу

В окупованому Криму провели обшук у голови регіонального меджлісу – Чубаров

П'ятигодинний обшук: що шукали СБУ та прокуратура у міськраді Бучі