5.ua

Медики: фармкомпанії блокують нові методики боротьби з інсультами [відео]

  Раптова втрата мови чи зору, обмеження руху кінцівок, запаморочення, головний біль та нудота – перші ознаки інсульту. Недужий Анатолій дізнався про це на 29-му році життя. Минулого четверга у хлопця паралізувало ліву частину тіла.

  Анатолій Опольський: «Відняло в мене ногу спочатку, потім руку. Втратив свідомість. Зараз – все отлічно. Сьогодні мене виписують».

  Анатолію зробили тромболізис. Такий метод розчинення тромбу сприяє відновленню нормального кровотоку. За статистикою, тромболітична терапія може врятувати третину пацієнтів із інсультом. Решті може не підійти через високий тиск, онкозахворювання чи запізнє звернення.

  Наталія Карпенко, лікар інсультного відділення Вінницької психоневрологічної лікарні ім. О. І. Ющенка: «Є спеціальні критерії відбору. Досить жорсткі. Не кожному пацієнту можна проводити цю терапію. Тромболізис проводиться в перші три години».

  Вінниччина – всеукраїнський лідер у застосуванні тромболітичної терапії. Медики тамтешньої психоневрологічної лікарні імені Ющенка навіть влаштовують тренінги для бригад швидкої.

  Тетяна Височанська, завідувач інсультного відділення Вінницької психоневрологічної лікарні ім. О. І. Ющенка: «Цих нарад на швидкій допомозі ми проводили п’ять-шість. Обов’язково треба брати інформовану згоду у родичів».

  Торік в Україні зафіксували майже 120 тисяч інсультів, і лише у двох сотнях випадків зробили тромболізис. Така мала кількість – результат неосвіченості бригад швидкої та лікарів, переконані у медичній асоціації. До того ж – збільшення інсультів на руку фармкомпаніям.

  Вадим Аристов, президент Української медичної асоціації: «120 тысяч случаев в год – это колоссальный рынок для фармкомпаний и многие из них, к сожалению, ещё с 80-х годов очень сильно укрепились в Украине».

  Для проведення новітньої терапії необхідно зробити укол тромболітику. Його вартість – десять тисяч гривень. Ін’єкціями профільні установи забезпечені, переконують у Мінохорони здоров’я.

  Микола Хобзей, директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ: «Ще однією з проблем є відсутність, особливо на периферії, достатньої потужності спеціалізованих інсультних відділень, які б були оснащені сучасним обладнанням».

  12 мільйонів українців страждають на гіпертонію. У зону ризику потрапляють близько 60% дорослого населення. Пенсіонер Валентин Горбач перший інсульт переніс у березні, другий – нещодавно. Зробити тромболізис чоловікові не встигли.

  Валентин Горбач: «Відняло ліву руку. Ну і тут обличчя. Корочє говоря, получається дитяча безпорадність».

  Пацієнтів, які одразу після нападу звернулися до лікаря, громадські діячі закликають вимагати проведення тромболітичної терапії, а у разі необґрунтованої відмови – скаржитися до МОЗ.

  Людмила Голоднік та Олена Бучацька, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  МЗС не підтверджує арешт Мельника у США [відео]
  Наступний матеріал
  Гаазький трибунал судить прем'єра Кенії за убивства і депортації
  Теги:
  Loading...