"5 канал" та "Прямий"
"5 канал" та "Прямий" 5 канал

Медіа-холдинг "Вільні медіа" придбав 100% корпоративних прав у "5 каналі" та "Прямому"

Читайте по-русски
Новий медіа-холдинг створили медійники, журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати

7 листопада 2021 року набрав чинності неконституційний закон Володимира Зеленського про, начебто, боротьбу з олігархами. Ні для кого не секрет, що цей закон спрямований на боротьбу не з олігархами, а з неугодними ЗМІ та демократичними опозиційними силами. Ухваленням цього закону команда Зеленського хоче включити ручний режим управління та отримати важелі тиску на незалежні ЗМІ.

Усвідомлюючи небезпеку, що створює цей закон для подальшого фінансування та діяльності незалежних ЗМІ та опозиційних демократичних сил, у минулу п'ятницю ми створили новий медіа-холдинг "Вільні медіа". Власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами.

Додаткові 10% акцій холдингу відведено під участь усього трудового колективу медіа. Наголошуємо, що таким чином трудові колективи є найбільшим акціонером.

Відповідно до вимог антикорупційного законодавства, народні депутати відразу ж передали свої акції в управління телеканалам, тобто знову таки – їх трудовим колективам. Таким чином вони повністю дотрималися вимог законодавства щодо усунення конфлікту інтересів та виключили можливість будь-якого тиску з боку політиків на менеджмент каналів чи їхню редакційну раду, або будь-якого способу впливу на редакційну та інформаційну політику каналів.

Медіа-холдинг "Вільні медіа" придбав 100% корпоративних прав у телеканалах "5 канал" та "Прямий".

Придбання було здійснено за ринковою ціною. Значна сума угоди відображає істотний внесок, що родина Порошенків та пов'язані з нею компанії зробили у створення, підтримку та розвиток вільної демократичної преси. Угода передбачає розстрочку з виплати покупної ціни, розрахунки буде проведено відповідно до умов укладеної угоди.

Ми переконані, що після зміни влади демократичним шляхом Україна знову стане привабливою для іноземних інвесторів, що готові інвестувати у справжню незалежну журналістику, а "Вільні медіа" зможуть залучити іноземних інвесторів для подальшого поштовху розвитку каналів.

Важливо також, що документи угоди прямо передбачають заборону Петру Порошенку будь-яким чином впливати на редакційну політику каналів чи іншим чином здійснювати контроль щодо "Вільних медіа".

Нові власники "Вільних медіа" найближчим часом укладуть з каналами угоду про невтручання в редакційну політику.

Ми публічно заявляємо, що наша мета – зберегти свободу слова в країні та не допустити репресій проти незалежних ЗМІ. Наші трудові колективи відіграли важливу роль у двох демократичних революціях, які забезпечили європейський рух країни та її демократичний розвиток. Україна – це Європа. І вільні ЗМІ – це важливий інститут у кожній демократичній державі. Ми не дамо це знищити.

Подробиці дивіться у спецефірі на "5 каналі" о 19:00 понеділка, 8 листопада.

Медіа-холдинг "Вільні медіа"

Попередній матеріал
Путін не зацікавлений у мирі та існуванні України, тому з ним немає про що домовлятися – Порошенко
Наступний матеріал
Україна зазнала великої втрати – Порошенко в Театрі на Подолі попрощався з видатним режисером Віталієм Малаховим
Loading...