5.ua

Маріуполь готується відзначати День Незалежності України

  У звільненому від сепаратистів Маріуполі готуються до святкування Дня Незалежності. Місто прикрашають патріотичною символікою, хоча ще у травні на центральних вулицях півмільйонного міста можна було побачити лише символіку терористичної організації "ДНР". Разом з миром до міста повернулась і колишня влада: переконують, що роблять усе можливе, щоб до Маріуполя не повернулися озброєні люди.


  300 гривень-ціна патріотизму в Маріуполі. Саме стільки коштують патріотичні білборди. Місцева влада їх розмістила, аби нагадати маріупольцям, що вони частина єдиної України.

  60 патріотичних рекламних площ оплатили з міського бюджету. Ініціатор акції – міський голова. Юрій Хотлубей у травні 2014 року став відомим тим, що сів за стіл переговорів та навіть підписав з представниками терористичної організації "ДНР" меморандум про мир. Нині ж чільник міста стверджує – його силою затягли на те зібрання, й готовий надати Службі безпеки й прокуратурі близько 30 фактів підтвердження тиску на нього з боку терористів.

  Столи, звукова та відео апаратура – це нове телебачення міста. "Громадське ТБ Приазов’я" створили самі маріупольці: педагог, банківський працівник, фотограф, інженер спільно з однодумцями. Працюють безоплатно, та й ефір мають обмежений – лише в мережі інтернет. Попри це, телевізійники-самоуки запрошують висловитись всіх охочих. Бо, кажуть, в часи окупації міста представниками так званої "ДНР", місцеві ЗМІ не давали слова патріотичним мешканцям.

  Громадськість нині має вагомий вплив на чиновників в місті – констатує Ірина Перкова. Жінка кілька років працювала в Севастополі, але покинула Автономну республіку Крим після окупації півострова. Тепер будує новий Маріуполь. Саме з цими активістами нещодавно зустрічався голова обласної адміністрації, і тепер цих проукраїнські налаштованих людей місцева влада просить допомогти у підготовці святкування Дня незалежності й проведення першого уроку у школах. Його присвятять єдності країни.

  Тим часом, біля спаленої міськради й далі збираються люди – на тому ж місті, де ще три місяці тому закликали "Росію прийти". Однак нині ці люди всіляко заперечують свою причетність до сепаратистів.

  Дарія Феденко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Підсумки чергового дня АТО
  Наступний матеріал
  Кернес тепер звинувачує у замаху на себе Авакова і Балуту