мостобудівний проект у Запоріжжі 5 канал

Майже Мангеттен: чому так і не запрацював грандіозний мостобудівний проект у Запоріжжі і що з цим робити

Місцеві чиновники пообіцяли звести стратегічні мости за 3 роки

Будівництво мосту через Дніпро в Запоріжжі мають завершити протягом трьох років. Про це заявив прем'єр Володимир Гройсман під час свого візиту до міста, передає "5 канал".

Як зазначається, мостовий перехід почали будувати ще 2004 року, а завершити його мали шість років тому – у 2010-му. Однак натепер споруджені лише під'їзні шляхи, опори і незначна частина мостових конструкцій. Чиновники і підрядчики постійно скаржаться на брак коштів.

Зазначимо, що старі мости давно не можуть впоратися із навантаженням. Два мости комплексу через Дніпро – мости Преображенського – збудували ще у 1959 році. Вони мають лише по одній смузі руху в кожен бік. Водії часом годинами змушені простоювати у заторах. У разі аварії рух між берегами зупиняється. 

Новий мостовий перехід чиновники обіцяли відкрити 2010 року. Однак недобудова й досі стирчить посеред Дніпра. Зараз же високопосадовці запевняють, що владнають із будівництвом за 3 роки.

"Ухвалене безпреценденте рішення про виділення з держбюджету 240 мільйонів, з міського бюджету – 40 мільйонів, з обласного бюджету – 20 мільйонів. Наразі все почало рухатися з мертвої точки", – сказав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

"Безумовно, хотілося б, від облдержадміністрації і обласної ради, міської ради і мера вашого міста (Запоріжжя) підтримки співфінансування. Можливості такі в рамках децентралізації є. Вони теж направляли (ресурси), щоб цей міст закінчити", – сказав прем'єр-міністр Гройсман.

Як відомо, у травні 2014 року СБУ відкрило кримінальне провадження за фактом привласнення понад 130 мільйонів гривень під час будівництва цього мосту.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ затримала міжнародних терористів
Наступний матеріал
Голова Херсонської ОДА: Жодних проявів сепаратизму у нас в області немає

"Позбавитись зайвого": у США вирішили підірвати застарілий міст

На одній із найдавніших залізниць світу під потягом обвалився міст, є постраждалі