Майже 24% українців вважають 7 листопада святом - опитування

  Абсолютна більшість українців (56,9%) вважають 7 листопада звичайним днем, а 13,8% опитаних – днем пам'яті жертв комуністичних репресій.


  Про це свідчать данні соцопитування Центр Разумкова, оприлюднені 6 листопада.

  Згідно з даними опитування, кожен п'ятий українець (20,4%) ставиться до 7 листопада так само, як до нинішніх офіційних свят. Ще 3,2% опитаних вважають цей день найбільшим святом.

  Ставлення до 7 листопада має виразну залежність від віку респондента – чим старша вікова група, тим більша її частка ставиться до 7 листопада як до свята. Зокрема, серед респондентів старших 60 років 8,5% вважають 7 листопада найбільшим святом, а 29,4% – таким же, як нинішні офіційні свята. Водночас, у віковій групі 18-24 років лише 9,2% ставиться до 7 листопада як і до нинішніх офіційних свят, і не знайшлося жодного респондента цієї вікової групи у вибірці, який би вважав цей день найбільшим святом.

  Порівняно з жовтнем 2002 року значно впала популярність 7 листопада як свята. У 2002 році загалом більше половини населення сприймали 7 листопада як свято (16,2% – як найбільше свято і 34,9% – на рівні з нинішніми офіційними святами). Примітно, що значне зменшення числа тих, хто вважає 7 листопада святом відбулося в усіх без виключеннях регіонах і вікових групах.

  Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 14 жовтня 2014 року в усіх регіонах України за винятком Криму. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
  Попередній матеріал
  У столиці мітингували з вимогою люстрації у Київтранспарксервісі
  Наступний матеріал
  Суд повернув Біличанський ліс державі