5.ua

Львівський ветеринарний університет отримав унікальне обладнання з Європи на 4 млн грн.

  Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Ґжицького отримав чергову партію медичної апаратури - обладнання надійшло в рамках реалізації спільного українсько-польського гранту, що фінансується Європейським Союзом.


  Відповідну інформацію 7 жовтня повідомили у Державній ветеринарній службі.

  Зокрема зазначено, що до Львова доправили 13 найсучасніших ультразвукових приладів голландського виробництва. Кілька з них – це прилади преміум-класу.

  Як зазначив начальник міжнародного відділу університету Василь Стефаник кращого обладнання жоден український ВНЗ аграрно-ветеринарного чи, навіть медичного профілю, на сьогодні немає. "Образно кажучи, ми з велосипеда відразу пересіли на "мерседес". Вартість цієї апаратури становить майже 4 млн. грн. Завдяки ній ми можемо виконувати весь спектр ультразвукової діагностики: від акушерства до кардіології. Серед отриманих приладів є й 6 переносних автономних систем, що дають можливість максимально наблизити лікаря до нетранспортабельних пацієнтів, здійснити швидку діагностику", – розповів професор Василь Стефаник.

  "У нас є ідея створення на базі нашого університету Всеукраїнського демонстраційно-навчального центру ультразвукової діагностики. Маємо чітке усвідомлення, що якщо ми йдемо до Європи, до світових стандартів, то нас чекає неймовірна конкуренція на освітньому ринку. І єдиним мірилом тут є якісні знання, практичні вміння та навички наших студентів. Та й для Львова створення такого центру буде надзвичайно важливим та престижним. Як-не-як, але лише в цьому році ми залучили більше 10 млн. грн. грантових коштів. Фактично це іноземні інвестиції в науку", – зазначив професор Володимир Стибель.

  Варто зазначити, що Львівський університет ветеринарної медицини спільно з колегами з Люблінського природничого університету (Польща) у рамках гранту ЄС "Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями" реалізовує масштабний проект із побудови ветеринарної клініки та оснащення університету найсучаснішою діагностичною апаратурою. Загальна сума гранту становить 1,5 млн. євро (по 750 тисяч для української та польської сторони).
  Попередній матеріал
  Джемілєв розповів про стратегії Росії щодо кримських татар
  Наступний матеріал
  Болгарія відмовляється від російських бойових літаків
  Теги:
  Loading...