Львівські чиновники борються з пластиковими вікнами у старовинних будинках

  Львівські чиновники почали активно боротися із самовільним встановленням пластикових вікон в історичних будинках центральної частини міста. Міська влада вже подала до суду 32 позови. Якщо рішення суду буде не на користь мешканців, їх зобов`яжуть привести фасади будинків до первісного вигляду, або ж передадуть справу до прокуратури.

  Олександр Анішин обурюється діями чиновників. На його думку, пластикове вікно не псує вигляд фасаду, навпаки - надає йому охайності. Каже, батьки поміняли вікно років два тому. Воно, на відміну від старого, дерев`яного, не пропускає холоду. А тепер влада зобов`язує знову витрачати кошти. 

  Олесандр Анішин, мешканець: "Якщо це закон не позволяє то, що ми зробили - доведеться міняти. Ну да, це дорого і витрати напевно будуть. Думаю, це несправедливо взагалі".

  В управлінні охорони історичного середовища пояснюють: самовільно змінювати фасади історичних будівель заборонено, навіть, якщо вікна у будинках стоять не автентичні, а радянської епохи. Радять:  найкращий вихід - вікно відреставрувати. Для цього потрібно написати заяву, і чекати поки дійде черга.

  Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища: "Реставрація вікна складнішого, ніж це, коштує до 400 євро, 300–400, але по цій програмі, що ми з німецьким бюро технічної співпраці робимо, мешканці платять тільки 20 відсотків. Звернень є понад 200".

  Зараз у Львові без дозволу замінені понад 12 тисяч вікон у центральній частині міста. Чиновники вже призначили експертизу, щоб визначити шкоду самовільною зміною вигляду фасадів. Кажуть: покарання не уникне ніхто.

  Ірина Маруняк, голова Галицької райадміністрації: "В добровільному порядку, в досудовому, практично жодна людина не дослухалася, і через то ми подали вже 32 позови до суду, 14 справ суд розглянув, прийняв позитивні рішення і сім справ зараз є на виконанні у виконавчій службі, по двох виконавчих провадженнях вже є закінчена і люди поміняли на дерев`яні".

  А тим часом історичні фасади будівель псують пластиковими вікнами не лише мешканці Львова. Державні установи також порушують закон. Дерев`яні вікна у залізничному суді Львова поміняли не так давно, ще й захисну плівку не встигли зняти, але чи змусять суд знову витрачатися - залежить від наполегливості чиновників райадміністрацій.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабні повені в Індії - щонайменше 16 загиблих
  Наступний матеріал
  На суд у справі Брейвіка пустять постраждалих та родини загиблих
  Теги: