5.ua

Львів цілий день говорить російською – проти мовних спекуляцій

  Удар по пропаганді Кремля – Львів цілий день говорить російською. Організатори такого флеш-мобу кажуть – так львів'яни висловлюють єдність із східними та південними областями України. Кажуть, готові розумітися із земляками будь-якою мовою, і запевняють – жодного поділу за мовною ознакою в Україні немає і бути не може.

  Во Львове, где всегда чувствуется аромат кофе и шоколада, сегодня на старинных улицах везде слышен русский язык. А все потому, чтобы поддержать русскоязычных жителей страны и таким образом объединить Украину.

  Ініціатива розмовляти впродовж одного дня лише російською виникла спонтанно у львівського журналіста Володимира Беглова. Він поділився думкою у соціальній мережі і навіть не сподівався, що ідея набуте аж такого розголосу.

  Володимр Беглов, автор ідеї: «Мы все любим українську мову, це наша рідна мова. І ми відстоюємо її розвиток в Україні. И многие люди, которые присоединились к инициативе, не поддерживают закон Колесніченка-Ківалова, просто нам надоело, что политики вместо того, чтобы принимать непопулярные, но важные решения – они дальше спекулируют на языковых вопросах».

  Львів’яни кажуть – дляних байдуже, якою мовою говорить співбесідник. А легенди про те, що у Львові ображають російськомовних – небільше, ніж анекдоти. До прикладу, про цей заклад, куди, нібито, не пускають так званих «москалів», розповідало навіть російське телебачення. Працівники ж ресторану сприймають такі випадки з іронією. Кажуть, маркетинг і політика – речі зовсім різні.

  Працівник «Криївки» з автоматом: «Я думаю, що зброю не доведеться сьогодні застосовувати, її дуже рідко застосовую».

  Відвідувач: «За щастя, за долю, за Україну, за волю! Козаки, будьмо! Гей!»

  Відвідувач: «Как по мне, все равно, на каком языке разговаривает человек, основное – чтобы был хорошим. И главное – за Украину, а не против. А російською мовою, українською – все одно».

  Божена, львів’янка: «Сьогодні я буду старатись розмовляти російською, но краще українською. Єдиною державною мовою в нас є українська, звичайно. В себе в домівках будь-хто може розмовляти будь-якою мовою. І польською, і німецькою, і чеською, так само і російською. Тому ми підтримуємо цю ініціативу».

  Ініціативу підтримав і міський голова Львова. Андрій Садовий зацитував уривок вірша російського класика Олександра Грибоєдова. За словами мера, політики не мають права спекулювати мовним питанням, коли людська кров пролилася за зміну системи.

  Львів відкритий для світу – це відоме гасло міста. Тож, у гості запрошують усіх – незалежно від мови чи національності. Від початку року Львів відвідали вже більше трьохсот тисяч туристів. Перші позиції в рейтингу відвідувань посідають мешканці Східної України, Росії, Польщі та Німеччини.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд дозволив заґратувати Януковича і Захарченка – якщо знайдуть
  Наступний матеріал
  На Майдані оголосили кандидатів до складу уряду народної довіри
  Теги:
  Loading...