Луценко вимагає закриття справи і звільнення з-під варти [відео]

  На закритті справи наполягає Юрій Луценко. Проте прокурор заявляє, що підстав немає ні для закриття, ні для звільнення екс-міністра з-під варти.

  Під час попереднього розгляду у Печерському райсуді Києва, Луценко також клопотав про відвід суду під головуванням Сергія Вовка. Політик вважає: Вовк не раз ухвалював незаконні рішення. Водночас колегія, порадившись, у клопотанні відмовила. Утім, Луценку дозволили іще трьох захисників, окрім адвоката Ігоря Фоміна та дружини. Суд розпочався об 11-й годині. Журналістами і депутатам дозволили стежити за процесом.

  Юрій Луценко: "В мене є відвід, Ваша честь. Я не довіряю Вашій юридичній та політичній позиції. Ви добре відомі, як людина, яка приймає рішення про затримання, всупереч існуючому чинному законодавству".

  Сергій Вовк, суддя: "Заява на відвід судді не містить належних на те підтверджень, даних... За таких обставин, суд прийшов до висновку, що заява безпідставна".

  Перед початком процесу Юрій Луценко заявив, що сьогодні, на 39-й день голодування, готує заяву про свої подальші наміри. Взяти його на поруки готові 77 народних депутатів. 

  Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко також приніс до суду свідчення, що народні обранці зібрали мільйон гривень для застави, якщо суд погодиться на такий крок, і що ця сума може бути збільшена.

  Про зміну запобіжного заходу на більш м’який, ніж утримання під вартою, клопоче омбудсмен Ніна Карпачова. На процес прибули посли двох країн - Швеції та Фінляндії. А в подвір’ї суду - кількасот прихильників політика.

  Луценка з лікарні швидкої допомоги вивезли ще о 6-й ранку, після цього заїхали до СІЗО, а вже звідти - до суду. За інформацією "Української правди", після слухання Луценка знову можуть доправити до СІЗО, а не до Київської лікарні швидкої допомоги, куди він потрапив через різке погіршення самопочуття в результаті голодування.

  Попередній матеріал
  Українка зазнала поразки на тенісному турнірі "Ролан Гаррос"
  Наступний матеріал
  Тимошенко видужала і завтра завітає до ГПУ
  Теги: