Луценко: Правоохоронці затримали екс-заступника голови Мінекономрозвитку часів Януковича

Голосіївський райсуд Києва заарештував Сухомлина з альтернативою застави в 100 млн грн

Правоохоронці затримали екс-заступник голови Мінекономрозвитку часів Януковича Олександра Сухомлина у Києві. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу у Києві.

"Вчора був за триманий один із організаторів злочинної схеми щодо скрапленого газу, активний член злочинної організації – громадянин Сухомлин. Він підозрюється в тому, що перебуваючи в 2010-1014 роках на посаді голови аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля діючи у попередній змові з Януковичем, Азаровим та Курченком, а також, ймовірно, з іншими членами злочинної організації незаконно заволодів, в інтересах злочинної організації, майном ПАТ "Укргазвидобівання" та ПАТ "Укрнафта" більше 50 % яких належить державі, а саме виробленого ними скрапленим газом на загальну суму понад 2 млрд грн.", - повідомив генпрокурор.

За його словами, Сухомлин будучу головою аукціонного комітету використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби систематично вживав заходів для усунення конкуренції на спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу для потреб населення.

"Контролював існування схеми Курченка, яка заключалася в тому, що на спеціальних аукціонах продавалася не частина газу, яка потрібна дійсно для населення, а всього видобутого скрапленого газу, який після обмеження конкуренції потрапляли до фірм сфери впливу громадянина Курченка і потім перепродавали їх на автозаправні станції. В результаті члени злочинної організації продавали газ через автозаправні станції, а не населенню, і за ринковою ціною, а не за пільговою встановленою Кабміном. Внаслідок чого за висновками експертизи надприбуток склав 5,5 млрд грн", - повідомив Луценко.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року Луценко заявив, що в списках "чорної бухгалтерії Януковича" є представники партій, які "сьогодні на слуху". 

Попередній матеріал
Нічна стрілянина у Львові: поранено трьох чоловіків
Наступний матеріал
На вимаганні хабара від бійця АТО за документ про інвалідність погоріла медкомісія на Вінниччині

У Генпрокуратурі заявляють про арешт посадовця часів Януковичка

Петренко: У Мін’юсті сподіваються повернути награбоване режимом Януковича до осені

Порошенко попросив Transparency International допомогти повернути Україні награбоване режимом Януковича

Луценко – конгресменам США: "Головна стара справа, котру треба довести до фіналу, це справа Януковича"