Луганщина задихається від вугільного пилу

  Жителі кількох селищ на Луганщині задихаються від вугільного пилу переробних фабрик. Ті ростуть як гриби після дощу, всі приватні, бізнес процвітає і щодня засипає потертим вугіллям цілі селища. Всерйоз занепокоєні сільські фельдшери — у них значно побільшало астматиків.

  У чорному-чорному селі живуть чорні люди і їдять чорні яблука. Кіт Чорниш — єдиний мешканець Горняка, якому вдається зберігати власний колір, не ховаючись від штибів — хмар чорного вугільного пилу, які накривають село. Фабрика на краю Горняка подрібнює вугілля на пил, так званий штиб — він входить до складу фільтрів і батарейок. Штиби — ходовий товар. Місцеві ж мешканці кажуть: їхнє життя стало нестерпним після того, як на в"їзді у село з"явилася приватна фабрика, що переробляє вугілля і вдень, і вночі.

  Місцеві мешканці:
  - Рубашку белую не оденешь - в другой одежде день походил и надо в стирку.
  -
  Ветер подул и мы сразу идём в хату...
  -
  Дома прячемся пока пройдёт...
  - Наши дети уже как силикозники...

  Така ж фабрика - працює в сусідньому районі. Тисячу жителів селища Новодаріївки від цеху відділяють дві сотні метрів.

  Місцеві мешканці:
  - Все окна в пыли. Яблоки, персики - вообще у нас невозможно теперь есть. У любого споросите - у нас у всех такая ситуация.

  Люди не знають, хто власник фабрик. Де шукати адміністрацію - не можуть сказати навіть робітники. Селищні голови не раз зверталися до керівництва фірм з проханням поставити фільтри, але марно.

  Василь Іванович, Михайлівський селищний голова: “Обещали несколько раз фильтры установить, но ничего не помогло. Я их даже стыдил - офис у них даже одно название - всё в пыли".

  Юрій Онищенко, Новодар`ївський селищний голова: "Есть плюс — работает там 500 человек с нашего села. Они нам помогают с вывозкой мусора, с дорогами".

  Від начебто взаємовигідних домовленостей самим людям дихається все важче — твердять сільські медики. Діаметр вугільної пилинки — долі міліметра, вони буквально заповлюють легені.

  Тетяна Воротнікова, фельдшер селища Новодар`ївка: “Стало больше людей обращаться на отдышку, кашель, головную боль... Взрослых всё больше ходят с ингаляторами по селу".

  Життя мешканців селищ нині залежить від того, звідки дме вітер  та розпорядку на фабриках. Випрану  білизну вивішують вночі, тоді ж найбільше шансів подихати чистим повітрям. По кілька разів на день намагаються прибирати пил з подвіря - проте у цих умовах усі зусилля - сізіфів труд.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Україна розгортає нові зенітні ракетні комплекси «Вега»
  Наступний матеріал
  Луценко: Незабаром на дорогах встановлять нові "Візири"
  Теги: