5.ua

Луганщина готова прийняти сім'ї з Криму

  Про готовність Луганщини прийняти вимушених переселенців з Криму звітували учасники Координаційної ради з питань соціального захисту громадян та сімей, які виїжджають з території АР Крим до інших регіонів. Про це під час засідання, як повідомили в Луганській ОДА, заявила перший заступник голови облдержадміністрації Ірина Верігіна.

  " Люди просять допомоги. За останніми даними, бажання отримати російське громадянство виявив лише 1% жителів Криму. Для українських громадян, які там мешкають, вводять мито у сумі 500 грн. Це велика сума, особливо враховуючи той факт, що, наприклад, пенсії кримчани отримали у меншому розмірі у зв’язку із втратою на валютному курсі", – зазначила перший заступник голови ОДА.

  Керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та профільних відомств звітували під час наради про готовність прийняти вимушених переселенців з Криму.

  Як повідомляється, на початок квітня у Луганський обласний контактний центр надійшло 2 звернення від жителів АРК і Севастополя, які б хотіли оселитися на території області. Зі свого боку луганчани також відгукнулися на заклики підтримати своїх співвітчизників і готові безкоштовно прийняти у своїх будинках гостей з Криму. На номер "гарячої лінії" вже зателефонувало 10 чоловік. Кримчанам пропонують оселитися в Стаханові, Кіровську, Первомайську, Луганську, Старобільську та Старобільському районі, а також у Білокуракинському, Сватівському, Біловодському та Лутугинському районах.

  "У територіальних центрах соціального обслуговування і будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів можуть розміститися 320 осіб, ще для 420 осіб передбачені місця в оздоровчих таборах області. Департамент соціального захисту населення ОДА працює над перспективою розміщення кримчан у санаторіях-профілакторіях області, є відповідна домовленість з кількома керівниками цих закладів", - повідомили в Луганський ОДА.

  Крім того, повідомляється, що соціальна допомога переселенцям буде нараховуватися відповідно до даних з електронних справ громадян – оперативно та в обсягах, зазначених законодавством.

  Попередній матеріал
  Червоний Хрест та МВС готують підписання спеціального договору про допомогу на дорогах
  Наступний матеріал
  Кримські татари визначаться з питанням свого референдуму до 15 квітня