постреанімаційна кімната для немовлят 5 канал

Особлива палата для особливих малят: як благодійники допомогли обладнати постреанімаційну кімнату

Раніше в лікарні бувало таке, що на малят просто не вистачало ліжок, тому двох рідненьких укладали разом

В Інституті педіатрії, акушерства та гінекології коштом благодійників відремонтували Постреанімаційну палату. Невдовзі туди переведуть немовлят, які все ще потребують посиленого нагляду лікарів, утім уже не прив’язані до апаратів підтримки життя. Це дозволить розвантажити реанімаційне відділення, а мами зможуть хоч цілодобово перебувати зі своїми дітьми, передає "5 канал".

Палата розрахована на 4 немовлят. Біля ліжка кожної дитини обладнаний монітор і спеціальний пристрій, який дозволяє дозувати інфузійну терапію цим дітям. Також передбачений підігрів і фототерапія.

Це перша така спеціалізована палата в Інституті педіатрії акушерства та гінекології. Тут розмістять малюків, яких ще зарано переводити до звичайної палати, але й тримати в реанімації вже не потрібно, оскільки та вже переповнена.

"На сьогодні на 10 ліжках в нас лежить 14 дітей. З цих 14 дітей добре, що 4 – двійнята, тобто ми можемо класти в одне ліжечко. У нас немає можливості дотримуватися санепідрежиму", - каже завідувач відділення реанімації Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН Ірина Журавель.

Щоб встигати прибирати приміщення, доводиться обмежувати доступ батьків до дітей. У постреанімаційній палаті обмежень для рідних не буде. В Україні такі палати є у 12 перинатальних центрах. Відкрити таку в Інституті досі не могли через безгрошів’я. Однак, один мільйон гривень надали благодійники, які за місяць відремонтували та оснастили палату всім необхідним.

Як виглядає сучасна кімната, що рятує життя малюків – дивіться у сюжеті:

Людмила Голоднік та Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Могеріні: Анексія Криму та агресія Росії проти України – кричуще порушення принципів ОБСЄ
Наступний матеріал
У поліції Києва розповіли, як борються з "перевертнями в погонах" та скільки копів звільнили

Перша в Україні операція за допомоги внутрішньосерцевого УЗД-апарату: пацієнт був при тямі

В Україні провели другу імплантацію механічного серця