Live: Журналісти "5 каналу" ведуть репортаж з двох таборів учасників "хресної ходи"

Дві колони "хресної ходи" наразі збираються рушити у середмістя Києва

Кореспонденти "5 каналу" вирушили на місце ночівлі учасників хресної ходи.

Зокрема, побували біля Фролівського жіночого монастиря. Саме тут ночували люди, які називають себе учасниками "хресної ходи". Ранок тут починається спокійно. Люди моляться, набирають воду, хрестяться і спілкуються між собою.

Коли, яким маршрутом та як власне вирушать учасники з Подолу у середмістя столиці, вони не знають. Кажуть, що чекають на благословення. Провокацій не бояться, кажуть, що настрій бадьорий і налаштовані вони лише молитися. "Ми прийшли молитися", – каже один з учасників ходи.

Водночас з журналістами спілкуються ходоки не надто охоче.

Як повідомила журналістка "5 каналу", працівники монастиря забороняли проводити відеозйомку на території комплексу, а також перешкоджали діяльності знімальної групи, погрожували розбити техніку.

Наразі точну кількість учасників встановити складно, оскільки територія монастиря чимала, і люди гуртуються невеличкими купками.

Крім того, кореспондент побував і біля храму Феодосія Чернігівського. Неподалік вишикувалися кілька десятків автобусів, ними мають вирушити віряни хресної ходи на Володимирську гірку.

Як стало відомо, близько 9:00 учасники ходи посідали в автобуси. Наразі транспорт перебуває на вулиці Чорнобильській поблизу згаданого храму. Саме тут на ніч отаборилися віряни.

За словами представників ходи, прибули вони сюди близько 22:00, проте не на автобусах за рекомендацією правоохоронців, а пішки, після чого розмістилися на вечерю. Вже о 2:00 розпочалася літургія у храмі, тож спочивали учасники небагато.

Зранку до них приєдналися віряни з інших регіонів, зокрема з Рівненщини. О 10:00, за словами учасників ходи, автобуси вирушать на Європейську площу. Колону супроводжуватимуть правоохоронці.

Нагадаємо, обидві колони "хресної ходи" вже прибули в Київ.

Попередній матеріал
Шкіряк розповів, кого з "хресної ходи" не пустять на Володимирську гірку в Києві
Наступний матеріал
Власниця "Української правди" вперше висловилася щодо вбивства Павла Шеремета

Шкіряк розповів, кого з "хресної ходи" не пустять на Володимирську гірку в Києві

Обидві колони "хресної ходи" вже прибули в Київ

"Азов" не блокуватиме "хресну ходу" у Києві

"Хресна хода" наближається: подробиці ще одного дня по дорозі до Києва