Любомиру Гузару - 75 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Сьогодні усі українські католики святкують 75-ліття глави Української греко-католицької церкви - Блаженнішого Любомира. Хоча день народження у кардинала Гузара був 26 лютого, усі урочистості перенесли на вихідний. З цієї нагоди в Національній опері України тільки-но розпочався святковий вечір. Очікується, що привітати ювіляра особисто приїде Президент Віткор Ющенко. А зранку з нагоди ювілею у храмі Святого Василя Великого відбулася подячна архієрейська літургія.

  До київського храму Святого Василя греко-католики почали приходити задовго до святкового молебню. Квапилися зайняти місце, щоб під час служіння побачити Блаженнішого Любомира. Наталка та Сергій Бортники помолитися за кардинала церкви привели і своїх дітей.

  На подячну Літургію приїхали члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, римо- і греко-католтцькі єпископи, представники всіх монаших чинів і громад української греко-католицької церкви. Адже нині Любомир Гузар святкує 50-ліття священтва.

  Маркіян Трофим`як, ординарій Луцької дієцезії Римсько-католицької церкви: "У кардиналі Гузарі відчувається в повній мірі та співпраця з Божою Благодатью. Він уміє співпрацювати. Він повністю відданий церкві і справі християнства".

  отець Сергій Прудко, Собор Вишгородської Богородиці: "Він є справді для нас Отець. Насправді є наш Владика. Він справді є той, хто об`єднав у собі кращі риси, які притаманні людям, яких у старому і новому Завіті називали Патріархами".

  Кардинал Гузар зі свого боку також подякував усім парафіянам і церковнослужителям. Та побажав їм:

  Блаженніший Любомир, Глава Української греко-католицької церкви: "Старатися жити по Божому. Користати Божі дари, щоби могти робити щось доброго. Воно дає велике задоволення".

  Після початку святкового молебню до храму вже не можна було протиснутися. І вірянам доводилося слухали служіння на вулиці через гучномовець.

  Людмила Голоднік та Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.54Мб)

  Попередній матеріал
  Теракт на зустрічі старійшин у Пакистані - щонайменше 40 людей загинули
  Наступний матеріал
  За час заворушень у Вірменії постраждала 131 людина
  Теги:
  Loading...